May 25, 2022, 1:27 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

১ কোটিৰ ভূমিৰ বাবদ বিচাৰিলে ২ কোটি, অভিনেত্ৰী-সাংসদ জয়া বচ্চনক আদালতত হাজিৰ হোৱাৰ নিৰ্দেশ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 9, 2022
  • 57 Time View

মধ্য প্ৰদেশৰ ভূপালৰ এখন স্থানীয় আদালতে অভিনেতাৰ পৰা ৰাজনীতিবিদ হোৱা জয়া বচ্চনক ভূমি চুক্তিৰ সন্দৰ্ভত আদালতত হাজিৰ হ’বলৈ নিৰ্দেশ দিছে। ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ জয়া বচ্চনৰ বিৰুদ্ধে ক্ৰেতাৰ পৰা পৰিশোধ লোৱাৰ পিছত পাঁচ একৰ মাটি বিক্ৰী কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰাৰ অভিযোগ উঠিছে।

ভূপালৰ প্ৰাক্তন বিজেপি বিধায়ক জীতেন্দ্ৰ দাগাৰ পুত্ৰ অনুজ দাগাই সমাজবাদী পাৰ্টিৰ সাংসদ জয়া বচ্চনৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰিছে৷ জয়া বচ্চনে পৰিশোধ প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত ভূমি চুক্তি বাতিল কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে। অভিযোগকাৰীয়ে কয় যে অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে সন্মত পৰিমাণতকৈ অধিক মূল্য দাবী কৰিছিল। ক্ৰেতাসকলে দাবীত সন্মত হোৱা নাছিল৷ অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে চুক্তি উলংঘা কৰিছিল আৰু পৰিশোধ প্ৰাপ্ত কৰা স্বত্বেও ভূমি চুক্তি বাতিল কৰিছিল।

দাগাৰ অধিবক্তা এনছ জৰ্জ কাৰ্লোক প্ৰত্যাখ্যান কৰি জয়া বচ্চনে প্ৰায় ১২ বছৰ আগতে ভূপাল জিলাৰ চেভানিয়া গৌৰত পাঁচ একৰ মাটি ক্ৰয় কৰিছিল। অধিবক্তাই কয় যে জয়া বচ্চনে ৰাজেশ হৃষীকেশ যাদৱক মাটি বিক্ৰী কৰিবলৈ কৰ্তৃত্ব দিছিল।

দাগাই জয়া বচ্চনক আগতীয়া পৰিশোধ হিচাপে ১ কোটি টকা পৰিশোধ কৰি মাটিখিনি ক্ৰয় কৰিছিল। পৰিমাণটো জয়া বচ্চনৰ একাউণ্টত জমা কৰা হৈছিল৷ অৱশ্যে, ষষ্ঠ দিনা, অৰ্থাৎ ২৫ মাৰ্চত টকাখিনি অনুজ দাগাৰ একাউণ্টলৈ ঘূৰাই দিয়া হয়। মীমাংসা কৰা পৰিমাণতকৈ অধিক মূল্য দাবী কৰে৷ অৰ্থাৎ প্ৰতি একৰ ভূমিত ২ কোটি টকা বিচাৰি চুক্তি ভংগ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে