January 30, 2023, 9:21 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

১ কোটিৰ ভূমিৰ বাবদ বিচাৰিলে ২ কোটি, অভিনেত্ৰী-সাংসদ জয়া বচ্চনক আদালতত হাজিৰ হোৱাৰ নিৰ্দেশ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 9, 2022
  • 100 Time View

মধ্য প্ৰদেশৰ ভূপালৰ এখন স্থানীয় আদালতে অভিনেতাৰ পৰা ৰাজনীতিবিদ হোৱা জয়া বচ্চনক ভূমি চুক্তিৰ সন্দৰ্ভত আদালতত হাজিৰ হ’বলৈ নিৰ্দেশ দিছে। ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ জয়া বচ্চনৰ বিৰুদ্ধে ক্ৰেতাৰ পৰা পৰিশোধ লোৱাৰ পিছত পাঁচ একৰ মাটি বিক্ৰী কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰাৰ অভিযোগ উঠিছে।

ভূপালৰ প্ৰাক্তন বিজেপি বিধায়ক জীতেন্দ্ৰ দাগাৰ পুত্ৰ অনুজ দাগাই সমাজবাদী পাৰ্টিৰ সাংসদ জয়া বচ্চনৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰিছে৷ জয়া বচ্চনে পৰিশোধ প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত ভূমি চুক্তি বাতিল কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে। অভিযোগকাৰীয়ে কয় যে অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে সন্মত পৰিমাণতকৈ অধিক মূল্য দাবী কৰিছিল। ক্ৰেতাসকলে দাবীত সন্মত হোৱা নাছিল৷ অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে চুক্তি উলংঘা কৰিছিল আৰু পৰিশোধ প্ৰাপ্ত কৰা স্বত্বেও ভূমি চুক্তি বাতিল কৰিছিল।

দাগাৰ অধিবক্তা এনছ জৰ্জ কাৰ্লোক প্ৰত্যাখ্যান কৰি জয়া বচ্চনে প্ৰায় ১২ বছৰ আগতে ভূপাল জিলাৰ চেভানিয়া গৌৰত পাঁচ একৰ মাটি ক্ৰয় কৰিছিল। অধিবক্তাই কয় যে জয়া বচ্চনে ৰাজেশ হৃষীকেশ যাদৱক মাটি বিক্ৰী কৰিবলৈ কৰ্তৃত্ব দিছিল।

দাগাই জয়া বচ্চনক আগতীয়া পৰিশোধ হিচাপে ১ কোটি টকা পৰিশোধ কৰি মাটিখিনি ক্ৰয় কৰিছিল। পৰিমাণটো জয়া বচ্চনৰ একাউণ্টত জমা কৰা হৈছিল৷ অৱশ্যে, ষষ্ঠ দিনা, অৰ্থাৎ ২৫ মাৰ্চত টকাখিনি অনুজ দাগাৰ একাউণ্টলৈ ঘূৰাই দিয়া হয়। মীমাংসা কৰা পৰিমাণতকৈ অধিক মূল্য দাবী কৰে৷ অৰ্থাৎ প্ৰতি একৰ ভূমিত ২ কোটি টকা বিচাৰি চুক্তি ভংগ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে