February 1, 2023, 2:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

১ এপ্ৰিলৰ পৰা চৰকাৰী কাৰ্যালয়ত প্ৰৱৰ্তন হ’ব অনলাইন ই-ফাইল ব্যৱস্থা

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, January 8, 2023
  • 24 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ১ এপ্ৰিলৰ পৰা ৰাজ্যৰ সকলো চৰকাৰী কাৰ্যালয়, সঞ্চালকালয়ত প্ৰৱৰ্তন হ’ব অনলাইন ই-ফাইল ব্যৱস্থা। কাগজৰ পৰিৱৰ্তে সম্পূৰ্ণ ১০০ শতাংশ অনলাইন ই-ফাইল ব্যৱস্থা কাৰ্যকৰী কৰিব লাগিব সকলো চৰকাৰী কাৰ্যালয়ে৷ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ নিৰ্দেশৰ ভিত্তিত ৰাজ্যৰ তথ্য প্ৰযুক্তি বিভাগৰ প্ৰধান সচিব অনুৰাগ গোৱেলে এই সন্দৰ্ভত ৰাজ্যৰ সকলো বিভাগৰ আয়ুক্ত সচিব, বিটিচিৰ প্ৰধান সচিব, সকলো বিভাগৰ সঞ্চালক তথা সকলো মুখ্য অভিযন্তালৈ জৰুৰী পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰিছে৷
পত্ৰখনত উল্লেখ কৰা হৈছে যে অহা ৩১ মাৰ্চৰ ভিতৰত ফিজিকেল ফাইলৰ ব্যৱস্থাৰ পৰিৱৰ্তে বিভাগ তথা সঞ্চালকালয়সমূহে সম্পূৰ্ণ ই-ফাইল ব্যৱস্থা প্ৰৱৰ্তন কৰিব লাগিব৷ ইয়াৰ বাবে অহা ১২ জানুৱাৰীৰ ভিতৰত সকলো বিভাগৰ তথা সঞ্চালকালয়ৰ প্ৰশিক্ষণ সম্পূৰ্ণ হ’ব লাগিব৷ সকলো আয়ুক্ত তথা সঞ্চালকালয়ে চৰকাৰী ই মেইল আই ডি আৰু ভি পি এন একাউণ্ট খুলিব লাগিব৷ ১৩ জানুৱাৰীত সকলো বিভাগে এন আই চিৰ সৈতে ই অফিচ একাউণ্ট সংলগ্ন কৰিব লাগিব৷ ২১ জানুৱাৰীৰ ভিতৰত সকলো বিভাগ তথা সঞ্চালকালয়ে অন্ততঃ এটা ই-ফাইল পাইলট প্ৰজেক্ট হিচাপে নিষ্পত্তি কৰিব লাগিব৷ প্ৰতিটো বিভাগৰ আয়ুক্ত তথা সঞ্চালকসকলে নিশ্চিত কৰিব লাগিব যে তেওঁলোকৰ কাৰ্যালয়ত এন আই চি নেট সংযোগ-লেন থাকে৷ লক্ষণীয় যে মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ৰাজ্যৰ সকলো চৰকাৰী বিভাগ কাগজমুক্ত কৰি ই-ফাইল বা অনলাইন ব্যৱস্থাৰে সামৰি ল’বলৈ লক্ষ্য লৈছে৷ সেয়ে উঠিপৰি লাগিছে ৰাজ্যৰ তথ্য প্ৰযুক্তি বিভাগ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে