February 6, 2023, 10:28 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

১৯৮৯ বেচৰ আইপিএছ বাদ পৰিলঃ ১৯৯১ বেচৰ আইপিএছক মেঘালয়ৰ ডিজিপি নিযুক্তি

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 16, 2022
  • 54 Time View

অসমৰ বিশেষ আৰক্ষী সঞ্চালক (এডিজিপি) ড০ লাজ্জা ৰাম বিষ্ণোইক মেঘালয়ৰ নতুন আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান (ডিজিপি) নিযুক্তি দিছে চৰকাৰে। অসম-মেঘালয় কেডাৰৰ ১৯৯১ বেচৰ আইপিএছ বিষয়া বিষ্ণোইৰ নিযুক্তি মেঘালয় আৰক্ষীৰ শীৰ্ষ পদৰ দায়িত্বভাৰ গ্ৰহণ কৰিব। জ্যেষ্ঠতাৰ ভিত্তিত ১৯৮৯ বেচৰ অসমৰ বিশেষ ডিজিপি মুকেশ আগৰৱালাক ডিজিপি হিচাপে নিযুক্তি লাভ কৰিব বুলি চৰ্চা চলি থকাৰ মাজতে বিষ্ণোই মেঘালয় আৰক্ষীৰ শীৰ্ষ পদত নিযুক্তি দিয়া হয়৷ ৰাজ্য চৰকাৰে চলিত বৰ্ষৰ ফেব্ৰুৱাৰীত ইউপিএছচিলৈ প্ৰেৰণ কৰা তালিকাত তিনিজনৰ নাম আছিল৷ যিকোনো লোকক নিযুক্তি দিবলৈ স্বাধীন আছিল চৰকাৰ। ইউপিএছচি-এ আন এগৰাকী আইপিএছ কে.ভি. সিং দেওক তালিকাভুক্ত কৰিছিল৷ দেও ১৯৮৯ বেচৰ আইপিএছ বিষয়া। গৃহ সচিব (আৰক্ষী) বিভাগৰ দ্বাৰা জাৰী কৰা মেঘালয় চৰকাৰৰ জাননী অনুসৰি মেঘালয়ৰ ৰাজ্যপাল বিষ্ণোইক ডিজিপি হিচাপে নিযুক্তি দিবলৈ অনুগ্ৰহ কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে