February 1, 2023, 7:13 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

১৪ মে’ত ২৩ হাজাৰঃ ৰাজ্যত উভৈনদী হ’ব চাকৰি, উচ্চ শিক্ষানুষ্ঠানৰ খালী পদ পূৰণৰ ঘোষণা

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 13, 2022
  • 56 Time View

ৰাজ্যৰ নিবনুৱাক সংস্থাপন আৰু নিৰ্বাচনৰ সময়ত দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰিবলৈ তৎপৰ হৈ পৰিছে মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা৷ অসম আৰক্ষীৰ কনিষ্টবলৰ ৯ হাজাৰ পদৰ ফলাফল ঘোষণাৰ কৰাৰ লগতে অহা ১৪ মে’ত ২৩ হাজাৰ নিবনুৱাক নিযুক্তি দিবলৈ সাজু হৈছে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ চৰকাৰ৷ খানাপাৰাৰ খেলপথাৰত আয়োজন কৰিছে নিযুক্তিৰ কাৰ্যসূচী৷ শিক্ষা, গৃহ, স্বাস্থ্য বিভাগত ২৩ হাজাৰক নিযুক্তি দিব ৰাজ্য চৰকাৰে৷ ১ লাখ চাকৰিৰ দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰিবলৈ আজি পুনৰ বিশেষ ঘোষণা কৰিছে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ চৰকাৰে৷ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ চৰকাৰে ১৪ মে’ত খানাপাৰা খেলপথাৰত মেগা নিযুক্তিৰ কাৰ্যসূচী আয়োজনৰ সময়তে আজি জনতা ভৱনত বিশেষ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে৷ বিশেষ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰি বিশ্ববিদ্যালয়সমূহৰ খালী পদ পূৰণ কৰা হ’ব বুলি ঘোষণা কৰে৷ উচ্চ শিক্ষাৰ শৈক্ষিক পৰিৱেশ উন্নত কৰিবৰ বাবে বিশ্ববিদ্যালয় তথা আন আন উচ্চ শিক্ষানুষ্ঠানৰ খালী পদসমূহ পূৰণ কৰাৰ লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰিছে চৰকাৰে৷ চৰকাৰে লোৱা পদক্ষেপসমূহৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিবলৈ জনতা ভৱনত উচ্চ শিক্ষা বিভাগৰ বিষয়া-কৰ্মচাৰীৰ উপস্থিতিত এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলক সোনকালে এই ক্ষেত্ৰত প্ৰয়োজনীয় কাম কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে