February 9, 2023, 1:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

১১ পূৰ্বে কাশ্মীৰত শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াল-ৰাইজক দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পালন নকৰাৰ অভিযোগ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 2, 2020
  • 89 Time View

বৰপথাৰঃ দেশ মাতৃক ৰক্ষাৰ বাবে জন্মু-কাশ্মীৰত ২০১৯ বৰ্ষৰ ১৯ অক্টোবৰত শত্ৰুপক্ষৰ অতৰ্কিত আক্ৰমণত শ্বহীদ হৈছিল অসম সন্তান ভাৰতীয় সেনাৰ হাবিলদাৰ পদম বাহাদুৰ শ্ৰেষ্ঠ। প্ৰায় ১১ টা মাহ পূৰ্বে শ্বহীদ হোৱা পদম বাহাদুৰ শ্ৰেষ্ঠৰ জন্মস্থান গোলাঘাট জিলাৰ বৰপথাৰ মৌজাৰ হাতীঘুলিত বীৰজনৰ নামত পথৰ নামকৰণ, আৱক্ষ মূৰ্তি স্থাপনৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছিল চৰকাৰে৷

কিন্তু সেইসমূহ প্ৰতিশ্ৰুতি চৰকাৰ-প্ৰশাসনে কাৰ্যকৰী নকৰিলে। শ্বহীদজনৰ নামত দুটাকৈ পকী পথ নিৰ্মাণ, বৰপথাৰত প্ৰতিমূৰ্তি স্থাপন, শ্বহীদ বীৰজনৰ পুত্ৰ-কন্যাক উন্নত শিক্ষাৰ ব্যৱস্থা কৰা, দলং নিৰ্মাণ কৰাৰ সকলো প্ৰতিশ্ৰুতি এতিয়া ফুটুকৰা ফেন হৈ পৰিল। শ্বহীদ পদম বাহাদুৰ শ্ৰেষ্ঠৰ ভাতৃ, শৈশৱৰ এজন বন্ধুৱে আবেগিক হৈ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতিৰ কথা সোঁৱৰাই দিলে।

সাংসদ গৌৰৱ গগৈয়ে গাঁওখনত থকা এটি মন্দিৰত বীৰজনৰ স্মৃতিত ৩ লাখ টকা প্ৰদানৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়াৰ কথাও সোঁৱৰাই দিলে। ইয়াৰ উপৰি চৰকাৰ-প্ৰশাসনে শ্বহীদজনৰ পৰিয়ালক ১২ দিনৰ ভিতৰত প্ৰতিমূৰ্তি নিৰ্মাণ কৰিম বুলি কোৱা কথাও ক্ষোভেৰে সোঁৱৰাই। চৰকাৰ-প্ৰশাসনে শ্বহীদৰ জন্মস্থান তথা পিতৃ-মাতৃক, পৰিয়ালক ১২ দিনৰ বাবেহে মনত পেলালে, পিছত পাহৰি গ’ল বুলিও ক্ষোভ উজাৰে ৰাইজে।

ইপিনে বৰপথাৰৰ সমীপৰ পৰা শ্বহীদজনৰ ঘৰলৈ অহা-যোৱা কৰা পথৰ বিধস্ত ৰূপ৷ শ্বহীদজনৰ ঘৰৰ ওচৰত এখন পকী দলং নিৰ্মাণ হোৱাৰ কিছুদিন পিছতেই চাইড গাৰ্ড দেৱাল ভাঙি খহি পৰে৷ দলঙত ফাট মেলাও দেখা গ’ল। স্থানীয় লোকৰ লগতে বীৰজনৰ পৰিয়াল তথা স্থানীয় দল-সংগঠনে চৰকাৰ-প্ৰশাসনে দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰ্ণ কৰিবলৈ দাবী জনায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে