January 30, 2023, 9:19 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

হোটেললৈ নি ড্ৰাগছ সেৱন কৰাই ধৰ্ষণঃ কংগ্ৰেছৰ বিধায়কৰ পুত্ৰৰ বিৰুদ্ধে নাবালিকাক বলাৎকাৰৰ অভিযোগ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, March 28, 2022
  • 131 Time View

ৰাজস্থানৰ দৌচা জিলাত এগৰাকী কংগ্ৰেছ বিধায়কৰ পুত্ৰই এগৰাকী ১৫ বছৰীয়া কিশোৰীক ধৰ্ষণ কৰাৰ অভিযোগ। আৰক্ষীক অভিযোগ দাখিল কৰাত গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে৷ কিশোৰীগৰাকীয়ে ৰাজগড়ৰ পুত্ৰ দীপক মীনা আৰু আলৱাৰৰ বিধায়ক জোহৰি লাল মীনাৰ নাম উল্লেখ কৰিছে। ২০ মাৰ্চত দাখিল কৰা অভিযোগত ছোৱালীজনীয়ে অভিযোগ কৰিছে যে যোৱা বছৰ এখন হোটেললৈ নি ড্ৰাগছ দি ধৰ্ষণ কৰা হৈছিল। ছোৱালীজনীয়ে দাবী কৰি কয় যে ব্লেকমেইল কৰা হৈছিল আৰু ১৫ লাখ টকা আৰু গহনা দিব লগা হৈছিল। অভিযোগ অনুসৰি, অভিযুক্তই আপত্তিজনক ফটো ছ’চিয়েল মিডিয়াত আপলোড কৰাৰ ভাবুকি দিছিল।

এতিয়ালৈ কোনো লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হোৱা নাই। অৱশ্যে, এখন এজাহাৰ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে আৰু তদন্ত চলি আছে৷ তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে, এনে ক্ষেত্ৰত কংগ্ৰেছ বিধায়কৰ পুত্ৰৰ নাম অশোক গেহলট চৰকাৰৰ বাবে অস্বস্তিৰ কাৰণ হৈ পৰিছে আৰু ৰাজনৈতিক আক্ৰমণ আৰম্ভ হৈছে৷ মুখ্যমন্ত্ৰী গেহলটে ৰাজ্যখনৰ গৃহ বিভাগৰ দায়িত্ব চম্ভালি আছে। ৰাজ্যখনত আইন-শৃংখলাৰ দায়িত্বত থকাৰ বাবে, বিজেপিয়ে তেওঁক লক্ষ্য কৰা নাই, তেওঁ কয় যে তেওঁলোকে ৰাজস্থানত পীড়িত মহিলাসকলক লগ কৰিবলৈ কংগ্ৰেছ নেত্ৰী প্ৰিয়ংকা গান্ধী ভাদ্ৰালৈ ৰেলৰ টিকট প্ৰেৰণ কৰিছে।

জ্যেষ্ঠ বিজেপি নেতা জীতেন্দ্ৰ গোথৱালে টুইট কৰি কয় যে ৰাজস্থানত এজন কংগ্ৰেছ বিধায়কৰ পুত্ৰই এগৰাকী নাবালকক ধৰ্ষণ কৰিছে। নাবালক ছোৱালীজনীয়ে বিধায়কজনৰ শক্তিৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিব পৰা নাই। প্ৰিয়ংকা গান্ধীজী, মই আপোনালৈ ৰেলৰ টিকট প্ৰেৰণ কৰিছো। লগে লগে জয়পুৰলৈ আহক। জয়পুৰত ছোৱালী আছে আৰু তেওঁলোকে নিজৰ যুঁজ দিব পৰা নাই। এই ক্ষেত্ৰত, অশোক গেহলটে প্ৰত্যুত্তৰ দিয়ে আৰু ৰাজ্যখন ভ্ৰমণ কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহলৈ এখন চাৰ্টাৰ্ড বিমান প্ৰেৰণ কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিয়ে। আমি গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহলৈ এখন চাৰ্টাৰ্ড বিমান প্ৰেৰণ কৰিব বিচাৰো আৰু তেওঁক ৰাজ্যখনৰ অপৰাধৰ বিৰুদ্ধে আইন-শৃংখলা আৰু কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ ৰাজস্থানলৈ আহিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো যাতে তেওঁৰ দলৰ দ্বাৰা প্ৰচাৰিত প্ৰচাৰ আঁতৰ কৰিব পৰা যায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে