February 9, 2023, 1:49 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

হোজাই হৈ পৰিছে জালনোট ব্যৱসায়ৰ ঘাটি, জিয়া উদ্দিনৰ পিছত জালত পৰিল কফিল উদ্দিন

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 16, 2020
  • 89 Time View

চামনুন আহমেদ, ডবকাঃ হোজাই জিলা আৰক্ষীয়ে পুনৰ জালনোট চক্ৰৰ বিৰুদ্ধে অভিযান চলাই সোমবাৰে নিশা৷ হোজাই আৰক্ষীয়ে দেৱস্থান, নীলবাগান আদিত অভিযান চলাই জালনোট চক্ৰৰ সৈতে জৰিত এগৰাকী তথাকথিত নেতাক আটক কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ হোজাই জিলাৰ দেৱস্থান আৰু মোৰাঝাৰ আৰক্ষীয়ে জালনোট সৰবৰাহকাৰী চক্ৰৰ বিৰুদ্ধে নিশা কেইবাঠাইত অভিযান চলাই কফিল উদ্দিন ওৰফে কাবিল নামৰ আন এজন বিজেপি নেতাক আটক কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷ কাবিল উদ্দিনক আটক কৰি জেৰা অব্যাহত ৰাখিছে আৰু দীৰ্ঘ সময় ধৰি জালনোটৰ ব্যৱসায় কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে আৰক্ষীয়ে৷

উল্লেখ্য যে, কেইদিনমান পূৰ্বে দেৱস্থানত বৃহৎ পৰিমাণৰ নকল টকাসহ আটক হৈছিল হোজাই শিংগিৰপাৰ গাঁৱৰ জিয়া উদ্দিন নামৰ আন এজন লোক৷ জিয়া উদ্দিনৰ বিৰুদ্ধে দীৰ্ঘদিন ধৰি নকল টকাৰ ব্যৱসায় কৰাৰ অভিযোগ আছিল৷ নকল টকাৰে ইতিমধ্যে বহু ব্যৱসায়ীক প্ৰৱঞ্চনা কৰাৰ অভিযোগ আছিল জিয়া উদ্দিনৰ বিৰুদ্ধে৷

জিয়া উদ্দিনৰ সৈতে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় নকল টকা সৰবৰাহৰ এটা চক্ৰ জড়িত থকাৰ সন্দেহ কৰিছে ৰাইজে৷ জিয়া উদ্দিনৰ স্বীকাৰোক্তিৰ ভিত্তিত সোমবাৰে নিশা নীলবাগানৰ মোবাৰকবস্থিত আৰক্ষীয়ে অভিযান চলাই তথাকথিত বিজেপি নেতা কাবিল উদ্দিনক আটক কৰে আৰক্ষীয়ে৷ কাবিল উদ্দিনে নিজকে নকল টকাৰ ব্যৱসায়ী নহয় বুলি দাবী কৰে যদিও আৰক্ষীয়ে জেৰা অব্যাহত ৰাখিছে৷ ইফালে চক্ৰটোৰ সৈতে জড়িত আন কেইবাজনো লোক পলাতক বুলি জানিব পৰা গৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে