February 2, 2023, 1:39 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

হেঙেৰাবাৰীত বি.এল সন্তোষৰ মাৰাথন বৈঠক, ৭ দিনীয়াকৈ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিন পালনৰ সিদ্ধান্ত

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, August 27, 2020
  • 133 Time View

গুৱাহাটীঃ বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনৰ দিন চমু চাপি অহাৰ লগে লগে সঘনাই সলনি হৈছে ৰাজ্যৰ ৰাজনৈতিক পৰিবেশ৷ এফালে ৰাজ্যখনৰ একাংশ শিল্পীৰ কংগ্ৰেছ-বিজেপি যোগদান৷ আনফালে নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইনৰ পটভূমিত ভাগে ভাগে আঞ্চলিকতাবাদী শক্তিৰ উত্থান কৰিবলৈ একাংশ লোকে চেষ্টা চলাই থকা পৰিলক্ষিত হৈছে৷

ইতিমধ্যে নিৰ্বাচনৰ প্ৰাকক্ষণত সাংগঠনিক দিশ শক্তিশালী কৰাত লাগিছে ৰাজ্যৰ শাসকীয় দল বিজেপি৷ দলটোৰ নেতা-কৰ্মী দলক শক্তিশালী কৰিবলৈ উঠি-পৰি লগাৰ সময়তে বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক বি এল সন্তোষে তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰে গুৱাহাটীত উপস্থিত হোৱাৰ পিছতে ২৬ আগষ্টৰ পুৱাৰে পৰা ইখনৰ পিছত সিখন মাৰাথন বৈঠকত মিলিত হৈছে দলৰ শীৰ্ষ নেতাসকলৰ সৈতে৷ বৃহস্পতিবাৰে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাংগঠনিক সম্পাদক বি এল সন্তোষৰ লগতে ৰাজ্যিক বিষয়-ববীয়াৰ উপস্থিতিত ৰাজ্যিক সভাপতি ৰণজিৎ দাসৰ সভাপতিত্বত হেঙেৰাবাৰীৰ কাৰ্যালয়ত এখন সভা অনুষ্ঠিত হয়৷

সভাত ১৪-২০ ছেপ্তেম্বৰলৈকে এসপ্তাহ জোৰা প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ জন্ম দিন পালন কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে৷ ২৫ ছেপ্তেম্বৰত দিনদয়াল উপাধ্যায়ৰ জন্ম দিনৰ লগত সংগতি ৰাখি ঘৰে ঘৰে বিজেপিৰ পতাকা উত্তোলন কৰাৰ লগতে ২৫ ছেপ্তেম্বৰৰ পৰা ২ অক্টোবৰলৈকে আত্মনিৰ্ভৰশীল ভাৰত সপ্তাহ পালন কৰা হ’ব৷ তদুপৰি ইয়াৰ পিছতে ১০০ দিনীয়া এক নিৰ্বাচনীকেন্দ্ৰীক কাৰ্যসূচীৰ গ্ৰহণ কৰি বিজেপিয়ে৷ বিজেপি লক্ষ্য নিৰ্বাচনত নিৰংকুশ সংখ্যাগৰিষ্ঠতা লাভ কৰাৰ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে