February 1, 2023, 1:40 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

‘হু-ইজ-বদৰুদ্দিন’ বুলি কোৱাৰ সাহস হেৰাল তৰুণ গগৈৰ, কংগ্ৰেছ-ইউডিএফৰ মিত্ৰতাত মোহৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 23, 2020
  • 163 Time View

গুৱাহাটীঃ ‘হু-ইজ-বদৰুদ্দিন’ বুলি কৈ একালত ৰাজ্যৰ জনগণৰ সমৰ্থন আদায় কৰি দিছপুৰৰ শাসনভাৰ নিজৰ দখললৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছী মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈৰ মুখত আজিকালি বদৰুদ্দিনৰ নাম আখৈ ফুটা দি ফুটে৷ ১৫ বছৰীয়া কংগ্ৰেছৰ চৰকাৰৰ কাৰ্যকালৰ চিৰশত্ৰু বদৰুদ্দিন আজমল এতিয়া মিত্ৰ হৈ কংগ্ৰেছৰ বৰঘৰত ঠাই ললে৷

ইউডিএফ প্ৰধান তথা ধুবুৰীৰ সাংসদ বদৰুদ্দিন আজমল এতিয়া কংগ্ৰেছৰ মিত্ৰ৷ বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনৰ দিন চমু চাপি অহাৰ লগে লগে কংগ্ৰেছৰ নেতাই বাৰে বাৰে মিত্ৰজোঁটৰ কথা কৈ আহিছে৷ কংগ্ৰেছৰ মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰ হ’ব ইউডিএফ দল৷ ইউডিএফ দলক লৈ এতিয়া নিৰ্বাচনী বৈতৰণী পাৰ হোৱাৰ সপোন দেখিছে কংগ্ৰেছে৷

যি কংগ্ৰেছে একালত আজমলক শত্ৰু জ্ঞান কৰিছিল সেই আজমলৰ দলৰ নেতাক মাতি আনি কংগ্ৰেছে এতিয়া নিজৰ ঘৰত বহুৱাই গোপন সভা কৰিছে৷ হয়তো ৰাজনীতি ইয়াকে কয়৷ ৰাজনীতিত সকলো সম্ভৱ হৈ পৰে৷ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈ আৰু আজমলে একালত চকুৱে চকু চোৱা নাছিল৷ অসমৰ শত্ৰু বুলি কৈছিল৷ সাম্প্ৰদায়িক বুলি কৈছিল৷ সেই আজমলৰ কোলাত উঠি তৰুণ গগৈয়ে কংগ্ৰেছ দলক দিছপুৰলৈ আনিব খুজিছে৷ প্ৰকৃততে এয়া ৰাজনীতিৰ এটা নিৰ্লজ্জ কাৰবাৰ নেকি?

ইয়াৰ মাজতে শনিবাৰে তৰুণ গগৈৰ বৰঘৰলৈ আহে ইউডিএফৰ প্ৰতিনিধি দল৷ প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ আৰু ইউডিএফৰৰ নেতৃত্ব শনিবাৰে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈৰ দিছপুৰৰ চৰকাৰী আৱাসত বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে। আগন্তুক নিৰ্বাচনত দুয়ো দলে মিত্ৰজোঁট কৰি নিৰ্বাচনত যে নামিব সেই কথাৰ ইংগিত দিয়ে৷ কংগ্ৰেছ-ইউডিএফৰ মিত্ৰতাত মোহৰ লাগে৷

ইউডিএফৰ সাধাৰণ সম্পাদক, অধিবক্তা আমিনুল ইছলামসহ ৫জনীয়া প্ৰতিনিধি দলে তৰুণ গগৈৰ আৱাসত মিলিত হয়। ৰাজ্যিক কংগ্ৰেছৰ সভাপতি, সাংসদ ৰিপুণ বৰা, বিৰোধী দলপতি দেৱব্ৰত শইকীয়াৰ সৈতে ইউডিএফৰ দলটোৰ ভাগে ভাগে বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়। বৈঠকৰ অন্তত ইউডিএফ নেতা আমিনুল ইছলামে মিত্ৰতা খাটাং বুলি কয়। আমি কংগ্ৰেছক জনাই কৈছো যে মিত্ৰতা আমি কৰিম। এইটো মহাজোঁট বন্ধন হ’ব৷ সকলো ৰাজনৈতিক দল থাকিব। আমি কংগ্ৰেছক বিগ-ব্ৰাডাৰ ৰূপে ৰাখিছো৷ কংগ্ৰেছে কাক মুখ্যমন্ত্ৰী পাতিব সেয়া আমাৰ বিষয় নহয়৷ মুঠতে মিত্ৰতাহে হ’ব লাগে৷ বিজেপিক উৎখাত কৰিব লাগে বুলি কয় আমিনুলে।

ইউডিএফ নেতা আমিনুল ইছলামে বদৰুদ্দিন আজমলক মুখ্যমন্ত্ৰী হ’ব নিদিও বুলি কংগ্ৰেছে কৈ অহা মন্তব্য সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি সাংবিধানে বদৰুদ্দিন আজমলক মুখ্যমন্ত্ৰী হোৱাত বাধা নিদিয়ে বুলি কৈ বদৰুদ্দিন আজমলৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ বাবে লালসা নাই৷ তেওঁ কেতিয়াও মুখ্যমন্ত্ৰী হ’বলৈ নাহে বুলি কয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে