February 6, 2023, 9:28 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

হিন্দী ছবি জগতৰ প্রখ্যাত গায়ক কে.কেৰ মৃত্যু, কলকাতাত হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈ মঞ্চতে মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, June 1, 2022
  • 54 Time View

কলকাতাত হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈ হিন্দী ছবি জগতৰ প্রখ্যাত গায়ক কে.কেৰ মৃত্যু৷ কলকাতাৰ গুৰুদাস মহাবিদ্যালয়ৰ বিশেষ অনুষ্ঠানত নজৰুল মঞ্চত সংগীত পৰিবেশন কৰি থকাৰ সময়তে হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈ মঞ্চতে মৃত্যু হয়৷ কে.কেৰ প্ৰকৃত নাম হৈছে কৃষ্ণকুমাৰ কুন্নাথ৷ ১৯৬৮ চনৰ ২৩ আগষ্টত জন্ম গ্ৰহণ৷ এজন ভাৰতীয় নেপথ্য গায়ক। হিন্দী, তামিল, তেলেগু, কানাড়া, মালায়ালম, মাৰাঠী, বাংলা, অসমীয়া আৰু গুজৰাটী ভাষাৰ চলচ্চিত্ৰত গান গাইছে। এই প্ৰজন্মৰ আটাইতকৈ বহুমুখী গায়ক হিচাপে গণ্য কৰা হয়। কলকাতাত এক সংগীতানুষ্ঠানত সংগীত পৰিবেশন কৰি থকাৰ সময়তে হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হয়।

দিল্লীত হিন্দু মালায়ালী পিতৃ-মাতৃ চি এছ মেনন আৰু কুন্নাথ কনকবল্লীৰ ঘৰত জন্ম গ্ৰহণ কৰা কৃষ্ণকুমাৰ কুন্নাথ নতুন দিল্লীত ডাঙৰ দীঘল হৈছিল। কেকেয়ে বলীউডত প্ৰৱেশ কৰাৰ আগতে ৩,৫০০ জিংগল গাইছিল। দিল্লীৰ মাউণ্ট ছেইণ্ট মেৰী স্কুলত পঢ়া শুনাৰ কৰাৰ লগতে আৰু কিৰোৰী মাল কলেজৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰী লাভ কৰে৷ ১৯৯৯ চনৰ ক্ৰিকেট বিশ্বকাপৰ সময়ত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ সমৰ্থনৰ বাবে ‘জছ অফ ইণ্ডিয়া’ গানটো গাইছিল।

কেকেয়ে ১৯৯১ চনত তেওঁৰ শৈশৱৰ প্ৰেম জ্যোথিক বিয়া কৰাইছিল। পুত্ৰ নকুল কৃষ্ণ কুন্নাথে তেওঁৰ লগত তেওঁৰ এলবাম হামচফাৰৰ ‘মস্তি’ গানটো গাইছিল। কেকেৰ তামাৰা কুন্নাথ নামৰ এজনী কন্যাও আছে।

অধিক অসুস্থ হৈ পৰাত শিল্পীগৰাকীক ডায়মণ্ড হাৰবাৰ ৰোডস্থিত এখন বেচৰকাৰী হাস্পতাললৈ নিয়া হয় যদিও চিকিৎসকে মৃত ঘোষণা কৰে। মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁৰ বয়স আছিল মাত্ৰ ৫৩ বছৰ।

উল্লেখ্য যে নজৰুল মঞ্চত অনুষ্ঠান পৰিৱেশনৰ বাবে সোমবাৰে নিজৰ দলসহ মুম্বাইৰ পৰা কলকাতাত উপস্থিত হৈছিল শিল্পীগৰাকী। অৱশেষত এই অনুষ্ঠানটোৱেই হৈ পৰে শিল্পীগৰাকীৰ অন্তিমটো অনুষ্ঠান।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে