July 2, 2022, 1:12 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন ঘোষণা হ’ল বহু প্ৰতীক্ষাৰ অন্তত উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফল, বিজ্ঞান শাখাৰ ১০ টা স্থানত ২০ গৰাকী শিক্ষাৰ্থীয়ে স্থান লাভ কৰিছে

হিটলাৰী শাসকে স্বীকাৰ কৰিলে বিপদৰ কথা, দেশ ইতিহাসৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দুৰ্যোগত পৰাৰ ঘোষণা

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 14, 2022
  • 28 Time View

উত্তৰ কোৰিয়াই দেশখনত ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ কথা অস্বীকাৰ কৰি আহিছিল৷ কিন্তু আজি হিটলাৰী ৰাষ্ট্ৰপতি কিম জং-উনে দেশখনত ভাইৰাছৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ কথা স্বীকাৰ কৰি দেশৰ ইতিহাসৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দুৰ্যোগ বুলি ঘোষণা কৰে। এক জৰুৰী সভাত ভাষণ দি ভাইৰাছ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবৰ বাবে সৰ্বাংগীন যুঁজ কৰাৰ আহ্বান জনাই দেশবাসীক।

চৰকাৰে মাত্ৰ দুদিন আগতে উত্তৰ কোৰিয়াত কৰোনাভাইৰাছৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ কথা স্বীকাৰ কৰিছিল। অৱশ্যে, বিশেষজ্ঞসকলে বিশ্বাস কৰে যে ভাইৰাছ কিছুদিন ধৰি উত্তৰ কোৰিয়াত বিয়পি পৰিছে। আশংকা কৰা হৈছে যে যদি সংক্ৰমণ ব্যাপক হয় দেশখনত এক গুৰুতৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হৈছে৷

দেশখনে যোৱা দুবছৰ ধৰি ভাইৰাছ-মুক্ত বুলি দাবী কৰি অহা বুলি কৈ আহিলেও সেই কথা যে মিছা আছিল তাকে প্ৰতিপন্ন কৰিলে৷ ২০২০ চনত উত্তৰ কোৰিয়াই সীমান্ত বন্ধ কৰি কোভিড নিয়ন্ত্ৰণ কৰা বুলি দাবী কৰিছিল। উত্তৰ কোৰিয়াৰ ৰাজ্যিক সংবাদ মাধ্যমৰ মতে ইতিমধ্যে কৰোনা ভাইৰাছৰ ফলত ২১ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে আৰু আন ১,৭০,০০০ লোকক পজিটিভ চিনাক্ত কৰা হৈছে। পিয়ংইয়ংৰ এজন লোকৰ মৃত্যু হৈছে যাক অমিক্ৰন সদৃশ কৰোনা ভাইৰাছৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত বুলি নিশ্চিত কৰা হৈছে।

ৰাজ্যিক সংবাদ মাধ্যমই শনিবাৰে কয় যে উত্তৰ কোৰিয়াত যোৱা কেইসপ্তাহমানত ৫,০০,০০০ ৰো অধিক লোকৰ অজ্ঞাত কাৰণত জ্বৰত আক্ৰান্ত হৈছে

মহামাৰী নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ দেশজুৰি লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছে।

চুবুৰীয়া দক্ষিণ কোৰিয়াৰ এজন বিবিচি সংবাদদাতাৰ মতে, উত্তৰ কোৰিয়াত কোনো কৰোনাভাইৰাছ ভেকছিন নাই আৰু পৰীক্ষাৰ ক্ষমতা সীমিত। দেশৰ স্বাস্থ্য ব্যৱস্থাও বৰ বেয়া।

ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে এই ভাইৰাছৰ বিস্তাৰ সেই দেশত এক দুৰ্যোগ হ’বলৈ গৈ আছে।

কালি, দক্ষিণ কোৰিয়াৰ নতুন ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে পিয়ংইয়ং চৰকাৰক ভেকছিন আৰু অন্যান্য চিকিৎসা সামগ্ৰীৰ সৈতে সহায় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল।

কিন্তু উত্তৰ কোৰিয়াই ইয়াক গ্ৰহণ কৰিব নে নাই তাক লৈ সন্দেহ আছে, কিয়নো ই আগতে দেশখনলৈ এষ্ট্ৰজেনেকা আৰু চীনৰ চিনোভাক ভেকছিন প্ৰেৰণ কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল, কিন্তু ই ইয়াক প্ৰত্যাখ্যান কৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে