January 30, 2023, 8:22 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

হাৱালা লেনদেনত জড়িত অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী সত্যেন্দ্ৰ জৈনক গ্ৰেপ্তাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 30, 2022
  • 42 Time View

নতুন দিল্লীঃ দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী সত্যেন্দ্ৰ জৈনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ ভৱিষ্যতবাণী বিগত কৰিছিল। মন্ত্ৰী সত্যেন্দ্ৰ জৈনক আজি সন্ধিয়া প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে ধন ৰপ্তানিৰ গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। প্ৰৱৰ্তন সঞ্চালকালয়ে আম আদমী পাৰ্টিৰ (আপ) নেতা সতীন্দ্ৰ জৈন আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালৰ মালিকানাধীন ৪.৮১ কোটি টকাৰ সম্পত্তি ক্ৰয়ৰ প্ৰায় দুমাহ পিছত গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। বিত্তীয় অপৰাধৰ তদন্ত কৰি থকা তদন্ত সংস্থা ইডিয়ে অভিযোগ কৰিছিল যে অৰবিন্দ কেজৰিৱাল চৰকাৰৰ এজন মন্ত্ৰী জৈনে ২০১৫-১৬ বৰ্ষত কলকাতাস্থিত এটা প্ৰতিষ্ঠানৰ সৈতে হাৱালা লেনদেনত জড়িত আছিল।

দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে বিগত জানুৱাৰীত কৈছিল যে আমি আমাৰ সূত্ৰৰ পৰা জানিব পাৰিছো যে পঞ্জাৱ নিৰ্বাচনৰ ঠিক আগতে ইডিয়ে (দিল্লীৰ স্বাস্থ্য আৰু গৃহ মন্ত্ৰী) সতয়েন্দ্ৰ জৈনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ গৈ আছে। তেওঁলোকক স্বাগতম জনোৱা হৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বেও কেন্দ্ৰই জৈনৰ ওপৰত অভিযান চলাইছিল কিন্তু একো পোৱা নগ’ল। কিন্তু পঞ্জাৱ নিৰ্বাচনৰ সময়ত কৰা নহ’ল৷ কিন্তু গ্ৰেপ্তাৰৰ ভৱিষ্যতবাণী আজি সঁচা হ’ল। জৈনে বিজেপি নেতৃত্বাধীন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰিছিল আৰু কৈছিল যে তেওঁলোক গ্ৰেপ্তাৰ হ’বলৈ সাজু।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে