February 2, 2023, 3:28 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

হাথৰস পীড়িতৰ পৰিয়ালক সাক্ষাতৰ বাবে যোৱা কংগ্ৰেছৰ যুৱৰাজ ৰাহুলক গতিয়ালে পেলাই দিলে আৰক্ষীয়ে

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, October 1, 2020
  • 111 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ বৃহস্পতিবাৰে হাথৰস কাণ্ডৰ মৃত্যুবৰণ কৰা যুৱতীৰ পৰিয়ালৰ খবৰ লবলৈ গৈছিল ভগ্নী প্ৰিয়ংকা গান্ধী আৰু ৰাহুল গান্ধী৷ উত্তৰ প্ৰদেশ আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছে কংগ্ৰেছৰ নেতা ৰাহুল গান্ধীক৷ বৃহস্পতিবাৰে পুৱাই কংগ্ৰেছ নেত্ৰী প্ৰিংকা গান্ধী আৰু ৰাহুল গান্ধীয়ে হাথৰসলৈ যাবৰ বাবে উত্তৰ প্ৰদেশ অভিমুখে গৈ থকা অৱস্থাত গাড়ীৰ কনভয় ৰখাই আৰক্ষীয়ে৷ ইয়াৰ লগে লগে কনভয়ৰ পৰা নামি যেতিয়া ৰাহুল-প্ৰিয়ংকাই ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথেৰে যাবলৈ আৰম্ভ কৰে৷

তাৰ পিছত পুনৰ কেইবাঠাইত ৰখাবলৈ চেষ্টা কৰা হয় ৰাহুল গান্ধী আৰু প্ৰিয়ংকা গান্ধীক৷ উক্ত সময়তে টনা-অজোৰা কৰাৰ লগতে ৰাহুল গান্ধীক আৰক্ষীয়ে গতিয়াই দিয়া পৰিলক্ষিত হয়৷ লাঠিচালনা কৰাৰ সময়ত কংগ্ৰেছৰ যুৱৰাজ মাটিত বাগৰি পৰে৷ হাথৰস কাণ্ডৰ বলি যুৱতীয়ে মঙলবাৰে দিল্লীত শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে৷ আৰক্ষীয়ে যুৱতীৰ মৃতদেহ পৰিয়ালক গতাই নিদি নিজেই শেষকৃত্য সম্পন্ন কৰে৷ পৰিয়ালে অন্তিম সৎকাৰৰ সময়ত উপস্থিত থাকিব পৰা নাছিল৷

এই ঘটনাই তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি কৰাৰ সময়তে বৃহস্পতিবাৰে পুৱাই কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধী আৰু প্ৰিংকা গান্ধীয়ে কমনভয় যোগে হাথৰস অভিমুখে ৰাওনা হৈছিল যদিও আৰক্ষীয়ে বাৰে বাৰে ৰখাবলৈ চেষ্টা কৰে? এটা সময়ত দুয়ো নেতাই গাড়ীৰ পৰা নামি খোজকাঢ়িবলৈ আৰম্ভ কৰে৷ ৰাহুল-প্ৰিয়কাই সমৰ্থকক লগত লৈ ১৪২ কিলোমিটাৰ পথ খোজাকাটি যাবলৈ চেষ্টা কৰাৰ সময়তে উত্তৰ প্ৰদেশ আৰক্ষীয়ে লাঠিচালনা কৰে৷ ৰাহুল গান্ধীয়ে অভিযোগ উত্থাপন কৰি কয় যে মোক গতিয়াই দিয়া৷ মোক লাঠিচালনা কৰা হৈছে৷ মোক গতিয়াই মাটিক পেলাই দিয়া হৈছে৷ কেৱল মোদী ডাঙৰীয়াই দেশত ঘুৰিব পাৰে৷ সাধাৰণ মানুহে পথত চলাচল কৰিব নোৱাৰিব৷ ইতিমধ্যে ১৪৪ ধাৰা ভংগ কৰাৰ অপৰাধত ৰাহুল গান্ধীক আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে