February 9, 2023, 1:31 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

হাথৰসৰ নিৰ্যাতিতাৰ পৰিয়ালক সাক্ষাতৰ বাবে যোৱাৰ কথা ৰাহুল প্ৰিয়ংকাৰ, কিন্তু জাৰি হৈ আছে ১৪৪ ধাৰা…

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, October 1, 2020
  • 91 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ উত্তৰ প্ৰদেশৰ হাথৰসৰ বৰ্বৰ কাণ্ডই দেশ জোকাৰি গৈছে। ১৯ এগৰাকী এগৰাকী যুৱতীগৰাকীক গণধৰ্ষণ কৰি, জিভা কাটি মৃতপ্ৰায় অৱস্থাত পেলাই থৈ যোৱা আৰু হাস্পতালত নিৰ্যাতিতাগৰাকীৰ মৃত্যুৰ পিছত নিশাৰ অন্ধকাৰতে পৰিয়ালৰ পৰা আতৰাই আৰক্ষীয়ে অন্তিম সংস্কাৰ কৰা কাৰ্যই এতিয়া সমগ্ৰ দেশত ক্ষোভৰ উদগীৰণ ঘটাইছে।

কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়েও এই ঘটনাক তীব্ৰ ভাষাৰে গৰিহণা দি যোগী আদিত্যনাথক কঠোৰ সমালোচনা কৰিছে। উল্লেখ্য যে, যোগী ৰাজ্যত হাথৰস কাণ্ডৰ চাঞ্চল্য মাৰ নৌযাওতেই পুনৰ এগৰাকী ২২ বৰ্ষীয় যুৱতী আৰু এগৰাকী ১৪ বৰ্ষীয় কিশোৰী বলাৎকাৰৰ বলি হ’বলগা হৈছে।

কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধী আৰু প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে বৃহস্পতিবাৰে হাথৰসত উপস্থিত হৈ নিৰ্যাতিতাৰ পৰিয়ালক সমবেদনা জ্ঞাপন কৰাৰ কথা আছিল। কিন্তু কোৰোনা ভাইৰাছৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত ১ ছেপ্তেম্বৰৰ পৰা ৩১ অক্টোবৰলৈ হাথৰসত ১৪৪ ধাৰা জাৰি হৈ আছে। জিলাখনৰ সীমান্ত ছীল কৰি দিয়া হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত ৰাহুল আৰু প্ৰিয়ংকাৰ হাথৰসত উপস্থিত হোৱাত তীব্ৰ বাধাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে