August 1, 2022, 3:41 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

হস্ততাঁত-বয়ন শিল্প বিভাগৰ পৰিদৰ্শক, সমাজকৰ্মী যতীন্দ্ৰ নাথ শৰ্মাৰ আকস্মিক বিয়োগ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, July 7, 2022
  • 25 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বেবেজীয়াৰ মাহৰিআটিৰ নিবাসী, বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী তথা হস্ততাঁত আৰু বস্ত্ৰ বয়ন শিল্প বিভাগৰ পৰিদৰ্শক যতীন্দ্ৰ নাথ শৰ্মাৰ আকস্মিক বিয়োগ ঘটাত অঞ্চলজুৰি শোকৰ ছাঁ পৰিছে । জানিব পৰা মতে, মঙলবাৰে নিশা প্ৰায় ১১ বজাত ৫৮ বছৰীয়া শৰ্মাই নৈশ আহাৰ গ্ৰহনৰ পিছত স্নানাগাৰলৈ গৈ তাৰ পৰা ওলাই আহিব ধৰোতেই মজিয়াত ঢলি পৰে শৰ্মা। লগে লগেই তেওঁক পৰিয়ালৰ লোকে নগাঁও চহৰৰ এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰাই যদিও চিকিৎসকে উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে গুৱাহাটীলৈ নিয়াৰ পৰামৰ্শ দিয়ে ৷ কিন্তু গুৱাহাটীলৈ নি থকাৰ পথত নিশাই জাগীৰোডত তেওঁ শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে । অসম চৰকাৰৰ হস্ততাঁত আৰু বস্ত্ৰ বয়ন শিল্প বিভাগৰ জ্যেষ্ঠ পৰিদৰ্শক তথা হিচাপ পৰীক্ষক হিচাপে কৰ্মৰত শৰ্মাই চাকৰি জীৱনৰ সমান্তৰালকৈ স্থানীয় অঞ্চলৰ বহুকেইটা সামাজিক-সাংস্কৃতিক আৰু ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানৰ সৈতে জড়িত থাকি সমাজৰ হকে সেৱা আগবঢ়াই আহিছিল । ইফালে, তেওঁৰ মৃত্যুৰ বাতৰি বিয়পি পৰাৰ পিছতে বুধবাৰে পুৱাৰ ভাগত তেওঁৰ বাসগৃহত অসংখ্য গুণমুগ্ধ তথা অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ প্ৰতিনিধি সমবেত হৈ নশ্বৰদেহত শেষ শ্ৰদ্ধা জ্ঞাপন কৰে৷
অমায়িক, সদা হাস্যময়ী ব্যক্তি হিচাবে পৰিচিত শৰ্মাৰ এনে অকাল বিয়োগত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠান আৰু ব্যক্তি বিশেষে শোক প্ৰকাশ কৰি শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালবৰ্গলৈ গভীৰ সমবেদনা জনাইছে৷ মৃত্যুৰ সময়ত শৰ্মাই এজন পুত্ৰ, এগৰাকী কন্যা, দুই ভাতৃসহ বহু ইষ্ট-কুটুম্বক ইহসংসাৰত এৰি থৈ যায় ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে