January 30, 2023, 7:10 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

হনুমান জয়ন্তীৰ শোভাযাত্ৰাত দিল্লীত হিংসাঃ দুটা সম্প্ৰদায়ৰ মাজত শিলাবৰ্ষণ-অগ্নিসংযোগ, আহত বহু লোক

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 16, 2022
  • 152 Time View

দিল্লীত হনুমান জয়ন্তী উপলক্ষে উলিওৱা শোভাযাত্ৰাৰ সময়ত ব্যাপক হিংসাত্মক কাণ্ড সংঘটিত হয়৷ শনিবাৰে জাহাংগীৰপুৰী অঞ্চলত দুটা সম্প্ৰদায়ৰ মাজত হিংসাত্মক ঘটনা সংঘটিত হয়৷ দিল্লীৰ জাহাংগীৰপুৰীত হঠাতে দুটা সম্প্ৰদায়ৰ মাজত হুলস্থূল লাগে৷ হনুমান জান্মৎসৱৰ সময়ত শোভাযাত্ৰা উলিওৱাৰ সময়ত আৰক্ষীসহ কেইবাজনো লোক আহত হয়৷ আহতসকলক ৰামগীৰ চিকিৎসালয়ৰ পৰা বাবুজী জগপুৰী চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাৰ বাবে ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে৷ ডিচিপি অনভেয়েছ ৰায়ে কয় যে জাহাংগীৰ পুৰীত শোভাযাত্ৰাৰ সময়ত হুলস্থূল হয়।

শোভাযাত্ৰাত খোজ কাঢ়ি থকা লোকসকলৰ ওপৰত শিল নিক্ষেপ আৰু বিক্ষিপ্ত অগ্নিসংযোগ পোহৰলৈ আহিছে। আমাৰ সকলো শীৰ্ষ বিষয়া ঘটনাস্থলীত আছে। পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণত আছে আৰু অতিৰিক্ত বাহিনী মোতায়েন কৰা হৈছে। এই ঘটনাৰ সময়ত কোনসকল আৰক্ষী আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল সেইসকলক চিনাক্ত কৰা হৈছে। ঘটনাটোৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছু ভিডিঅ’ প্ৰকাশ পাইছে য’ত শিলগুলী আৰু অগ্নিসংযোগৰ পিছতে একাংশ লোকে পলায়ন কৰা দেখা গৈছে। অগ্নিসংযোগ আৰু শিলগুটি নিক্ষেপৰ মাজতে হেলমেট পিন্ধা আৰক্ষীয়ে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণলৈ আনিবলৈ চেষ্টা কৰা দেখা গৈছিল। কিছুমান ভিডিঅ’ত যুৱক-যুৱতীসকলক শিল নিক্ষেপ কৰা দেখা গৈছে।

অগ্নিসংযোগৰ ঘটনাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত দিল্লী অগ্নি নিৰ্বাপক সেৱাৰ দুখন বাহনও ঘটনাস্থলীত উপস্থিত আছিল৷ অৱশ্যে দিল্লী অগ্নি নিৰ্বাপক সেৱাৰ সঞ্চালক অতুল গাৰ্গে কয় যে ঘটনাবোৰ যথেষ্ট বিক্ষিপ্ত আছিল৷ জুইত সকলো বাহন ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। ধোঁৱাৰ মাজত শ শ মানুহো দেখা গৈছিল।

দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে কয় যে সকলো লোকে শান্তি বজাই ৰাখক। শান্তি স্থাপন নকৰাকৈ, দেশখনে উন্নতি কৰিব নোৱাৰে। সকলো মানুহে শান্তি বজাই ৰাখিব লাগিব। যদি প্ৰয়োজন হয়, তাত এজেঞ্চী, আৰক্ষী আছে, যাৰ দায়িত্ব আছে। দিল্লীত শান্তি-শৃংখলা সৃষ্টি কৰাটো কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ দায়িত্ব। মই জনসাধাৰণক শান্তি বজাই ৰাখিবলৈও অনুৰোধ কৰিম।

দিল্লীৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত ৰাকেশ আস্থানাই কৈছে যে উত্তৰ-পশ্চিম জিলাৰ পৰিস্থিতি এতিয়া নিয়ন্ত্ৰণত আছে। জাহাংগীৰপুৰী আৰু অন্যান্য সংবেদনশীল অঞ্চলত অতিৰিক্ত বাহিনী মোতায়েন কৰা হৈছে। জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াসকলক অঞ্চলটোত থাকিবলৈ কোৱা হৈছে আৰু আইন-শৃংখলাৰ ওপৰত তীক্ষ্ণ নজৰ ৰাখি নিৰন্তৰ টহল দিবলৈ কোৱা হৈছে। হিংসাত লিপ্তসকলৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ ব্যৱস্থা লোৱা হ’ব। সাধাৰণ ৰাইজক সামাজিক মাধ্যমত উৰাবাতৰি আৰু ভুৱা বাতৰিৰ প্ৰতি মনোযোগ নিদিবলৈ কয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে