May 25, 2022, 12:37 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

হনুমান চালিচা-লাউডস্পীকাৰ বিতৰ্ক সন্দৰ্ভত মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰে, ‘দাদাগিৰি কৰিলে মোকাবিলা কৰিব জানো’

Reporter Name
  • Update Time : Monday, April 25, 2022
  • 34 Time View

মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে সোমবাৰে হনুমান চালিচা, লাউডস্পীকাৰ বিতৰ্ক সন্দৰ্ভত নীৰৱতা ভংগ কৰি মন্তব্য প্ৰদান কৰিছে। পৰোক্ষভাৱে সাংসদ নৱনীত ৰাণা আৰু স্বামী ৰবি ৰাণাক সতৰ্ক কৰি দিয়ে। উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে কয় যে যদি আপুনি ঘৰত হনুমান চালিচা পঢ়িব বিচাৰে তেন্তে স্বাগতম৷ কিন্তু যদি আপুনি দাদাগিৰি কৰে, তেনে কাণ্ডৰ সৈতে কেনেদৰে মোকাবিলা কৰিব লাগে সেয়া জানো। শিৱসেনাৰ প্ৰধান বালাচাহেব ঠাকৰেয়ে হিন্দুত্বৰ জৰিয়তে আমাক এইটো শিকাইছে। উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে আৰু কয় যে পিতৃ বাল ঠাকৰেৰ সময়ৰ পৰা ঘৰত সাধু আৰু সাধুসকলৰ ভ্ৰমণ হৈ আহিছে।

যদি আপোনাৰ হিন্দুত্ব উচ্চাৰণৰ পৰম্পৰা নাথাকে, তেন্তে আপুনি আমাৰ ওচৰলৈ আহিব পাৰে। কিন্তু সেইটো কৰাৰ এটা উপায় আছে। মই সৰুৰে পৰা এইটো দেখি আহিছো। যেতিয়া সাধুসকল ঘৰলৈ আহে, সেয়া হৈছে দেৱালী আৰু দশেৰা। আমাৰ ঘৰটো সদায় সাধুসকলে পৰিদৰ্শন কৰিছিল৷ সেয়া দশেৰা হওঁক বা নহওঁক। বালাচাহেব জীয়াই থাকোতে তেওঁলোক আহিছিল। তেওঁলোক এতিয়াও ঘৰলৈ আহে।

যোৱা কেইদিনমানধৰি বিজেপি কৈ আহিছে যে শিৱসেনাই হিন্দুত্ব ত্যাগ কৰিছে। আমি কি বাদ দিছো, কি হিন্দুত্ব ধোৱা হয়। সেইবোৰ আমি পিন্ধো আৰু আঁতৰ কৰো। আমি এটা কথা মনত ৰাখিব লাগিব। যিসকলে আমাক হিন্দুত্বৰ নামত বক্তৃতা দি আছে, তেওঁলোকে হিন্দুত্বৰ বাবে কি কৰিছে?

উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে তীব্ৰ আক্ৰমণ কৰি কয় যে যেতিয়া বাবৰি মছজিদ ধ্বংস কৰা হৈছিল৷ তেওঁলোকে বিলত সোমাই পৰিছিল। ৰাম মন্দিৰ নিৰ্মাণৰ সিদ্ধান্ত চৰকাৰৰ নহয়, আদালতৰ আছিল। যেতিয়া ইয়াক নিৰ্মাণ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল, এই লোকসকলে বাহিৰলৈ গৈছিল। আপোনাৰ হিন্দুত্ব ক’ত আছে?

বিজেপিয়ে সাংসদ নৱনীত ৰাণা আৰু বিধায়ক স্বামী ৰবি ৰাণাক সমৰ্থন কৰি আছে৷ যিয়ে উদ্ধৱ ঠাকৰেৰ ঘৰৰ বাহিৰত হনুমান চালিছা পাঠৰ ঘোষণা কৰিছিল। মহাৰাষ্ট্ৰত হনুমান চালিছা-লাউডস্পীকাৰ বিতৰ্ক ৰাজ ঠাকৰেৰ বক্তব্যৰ পৰা আৰম্ভ হৈছিল৷ যেতিয়া মছজিদৰ পৰা লাউডস্পীকাৰ আঁতৰাবলৈ দাবী কৰি ৩ মে’লৈকে আল্টিমেটাম দিছিল। ইয়াৰ পিছতে মহাৰাষ্ট্ৰৰ গৃহমন্ত্ৰী দিলীপ ৱালছে পাটিলে আজি এক সৰ্বদলীয় বৈঠক আহ্বান কৰে। উল্লেখ্য যে, শিৱসেনাই বিজেপিৰ সৈতে ইয়াৰ ৩৫ বছৰীয়া মিত্ৰতা ভংগ কৰে আৰু এনচিপি আৰু কংগ্ৰেছৰ সৈতে চৰকাৰ গঠন কৰে।

 

 

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে