February 6, 2023, 9:03 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

সৰুপথাৰ সমষ্টিৰ হেৰহেৰীৰ দৈয়াং নৈৰ খহনীয়া প্ৰতিৰোধৰ আঁচনি পৰিদৰ্শন বিশ্বজিৎ ফুকনৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 3, 2022
  • 33 Time View

বিগত বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে সৰুপথাৰ সমষ্টিৰ বিভিন্ন নদীপৰীয়া এলেকাৰ ঘৰ-দুৱাৰ, কৃষিভূমি সুৰক্ষিত কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দি ভোটভিক্ষা কৰিছিল বৰ্তমানৰ বিধায়ক বিশ্বজিৎ ফুকনে৷ ১৩টা মাহ পূৰ্বে বিধায়ক নিৰ্বাচিত বিশ্বজিৎ ফুকনে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিয়েই সৰুপথাৰ সমষ্টিৰ কেইবাটাও নদীপৰীয়া এলেকাক সংৰক্ষণ কৰিবলৈ আঁচনি প্ৰস্তুত কৰি আঁচনি ৰূপায়ন কৰে৷ সৰুপথাৰ সমষ্টিৰ হেৰহেৰী গাঁৱৰ দৈয়াং নৈৰ খহনীয়া প্ৰতিৰোধৰ বাবে আঁচনি গ্ৰহণ কৰা হয়৷ বিগত ১৯ ফেব্ৰুৱাৰীত হেৰহেৰী গাঁৱৰ দৈয়াং নৈৰ খহনীয়া প্ৰতিৰোধৰ কামৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰিছিল বিশ্বজিৎ ফুকনে। আধাৰশিলা স্থাপনৰ তিনিটা মাহ পিছতে দৈয়াং নৈৰ খহনীয়া প্ৰতিৰোধৰ কাম সম্পূৰ্ণ হয়৷ তাৰ মাজতে আজি বিধায়ক ফুকনে দৈয়াং নৈৰ খহনীয়া প্ৰতিৰোধৰ কাম পৰিদৰ্শন কৰে৷ কাম পৰিদৰ্শন কৰি জল সম্পদ বিভাগৰ দক্ষতাৰ বাবে মাত্ৰ তিনি মাহতে কাম সম্পূৰ্ণ হোৱা বুলি কয় বিধায়ক ফুকনে। জল সম্পদ বিভাগৰ মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰিকা, অভিযন্তা আৰু বিষয়াৰ শলাগ লয় ফুকনে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে