February 9, 2023, 3:00 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

সৰুপথাৰৰ বিধায়িকা ৰজ’লীনা তিৰ্কীৰ বিৰুদ্ধে নাৰাজ সমষ্টিবাসী, পথত ভূঁই ৰুই প্ৰতিবাদ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 28, 2020
  • 148 Time View

বৰপথাৰঃ সৰুপথাৰ বিধান সমষ্টিৰ ইখনৰ পিছত সিখন গাঁৱৰ লোকৰ স্থানীয় বিধায়িকা বাইদেউৰ বিৰুদ্ধে তীব্ৰ ক্ষোভ৷ ক্ষোভৰ মাত্ৰা দিনেই বৃদ্ধি পাইছে৷ কিয়নো বিধায়িকা বাইদেউে নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি কেতিয়াও ৰক্ষা কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই৷ নিৰ্বাচন আহিলেই বিধায়িকা বাইদেউ ৰজ’লীনা তিৰ্কীয়ে বিশেষকৈ বাট-পথ নিৰ্মাণৰ প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰদান কৰে যদিও আজিলৈ বাট-পথৰ উন্নয়ন কৰিব পৰা নাই৷ ফলত সমষ্টিৰ ইখনৰ পিছত সিখন গাঁৱৰ লোক নাৰাজ হৈ পৰিছে৷ এতিয়া এনে প্ৰাযয় পাইছেগৈ প্ৰতিদিনে ৰাইজে ৰাজপথলৈ ওলাই আহি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে৷ ইপিনে সোমবাৰে

৯৪নং সৰুপথাৰ বিধান সমষ্টিৰ কেইবা খনো গাঁৱৰ ৰাইজে পথত ভূঁই ৰুই প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ পথৰ কদৰ্যময় পৰিবেশৰ বাবে জ্বলা-কলা খাই থকা লোকে ঘৰৰ পৰা ওলাই আহি পথৰ বোকাত ভূঁই ৰুই প্ৰতিবাদ জনায়৷ সমষ্টিটোৰ বৰপথাৰ মৌজাৰ ৰতনপুৰ গাঁও পঞ্চায়তৰ চাংপুল তেলখাট তিনিআলি-গাড়ীগাঁও সংযোগী পথ মেৰামতিৰ অভাৱ বোকা-পানীৰে ভৰি পৰিছে৷ খৰালী-বাৰিষা খোজ কাঢ়িবলৈ পৰিবেশ নাথাকে৷ ৰাইজে বছৰ বছৰ ধৰি জীয়াতু ভুগিব লগীয়া হৈছে। বিধায়িকা তথা বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষক বাৰম্বাৰ আবেদন-নিবেদন কৰাৰ পিছতো আজিলৈ পথটোত শিল-বালি নপৰিল৷ ৰাইজ তথা স্কুলীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে বিধ্বস্ত পথেৰে যাতায়ত কৰিবলগীয়া হৈছে। পথ নিৰ্মাণ নকৰাৰ ফল ২০২১ৰ নিৰ্বাচনত দিয়া হ’ব বুলি কয় ৰাইজে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে