February 6, 2023, 9:33 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

সৰবৰহী যুৱক ৰাজুমণি ৰাজাৰ অকাল বিয়োগ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, January 13, 2023
  • 13 Time View

নগাঁৱৰ পৰা জয়ন্ত মুদৈঃ নগাঁও জিলাৰ হাতীচোং মৌজাৰ অন্তৰ্গত ৰাইদঙীয়াৰ ৰাজাগাঁও নিৱাসী এসময়ৰ সাংবাদিক তথা সৰবৰহী ব্যক্তি ৰাজুমণি ৰাজাৰ শুকুৰবাৰে দুপৰীয়া গুৱাহাটীৰ এখন ব্যক্তিগত খণ্ডৰ চিকিৎসালয়ত আকস্মিক বিয়োগ ঘটে । ৪২ বছৰীয়া ৰাজা বৃহস্পতিবাৰে হঠাতে শ্বাস প্ৰশ্বাসজনিত ৰোগত গুৰুত্বৰ ভাবে আক্ৰান্ত হৈ পৰাত পৰিয়ালৰ লোকে ততাতৈয়াকৈ চিকিৎসাৰ বাবে গুৱাহাটীলৈ নিয়ে যদিও মৃত্যুৰ সৈতে যুঁজি যুঁজি অৱশেষত চিকিৎসাধীন অৱস্থাতে তেওঁ শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে । নগাঁও জিলা সত্ৰ ন্যায়ালয়ৰ কৰ্মচাৰী ৰাজুমণি ৰাজাই এসময়ত অধুনালুপ্ত ‘জনসাধাৰণ’ কাকতৰ বটদ্ৰৱাৰ সাংবাদিক হিচাপে সেৱা আগবঢ়াইছিল। চাকৰিৰ ব্যস্ততাৰ মাজতো সামাজিক ক্ষেত্ৰখনৰ লগত জড়িত থকা ৰাজুমণি ৰাজাৰ এনে অকাল বিয়োগত বৃহত্তৰ অঞ্চলজুৰি শোকৰ ছাঁ পৰিছে ৷ অমায়িক আৰু সকলোৰে লগত মিলি চলা ৰাজাৰ মৃত্যুত ৰাইদঙীয়াৰ লগতে জিলাখনৰ বিভিন্নজন আৰু বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানে গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰি শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালবৰ্গলৈ গভীৰ সমবেদনা জনাইছে । ইফালে, তেওঁৰ নশ্বৰ দেহ শুকুৰবাৰে সন্ধিয়া নিজ বাসগৃহলৈ অনাৰ পাছত বিভিন্নজন তেওঁৰ বাসগৃহত সমবেত হৈ শেষ শ্ৰদ্ধা জ্ঞাপন কৰে । মৃত্যুৰ সময়ত ৰাজুমণি ৰাজাই পত্নী, এজন পুত্ৰ সন্তানসহ বহু আত্মীয়-স্বজনক ইহ সংসাৰত এৰি থৈ যায় ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে