February 1, 2023, 1:25 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

স্বামী যতীন্দ্ৰ আনন্দ গিৰিৰ ভৱিষ্যতবাণী, নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ১২ বছৰ শাসন কৰিব, ৰাষ্ট্ৰবাদৰ বাবে কৰিব ত্যাগ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 16, 2022
  • 114 Time View

পঞ্চ দশনাম জুনা আখৰাৰ মহামণ্ডলেশ্বৰ স্বামী যতীন্দ্ৰ আনন্দ গিৰিয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ৰাজনীতি সন্দৰ্ভত ভৱিষ্যতবাণী কৰিছে। স্বামী যতীন্দ্ৰ আনন্দ গিৰিয়ে দাবী কৰি কয় যে মোদীয়ে আৰু ১২ বছৰ শাসন কৰিব। ইয়াৰ পিছতে ৰাষ্ট্ৰীবাদৰ বাবে নিজেই প্ৰধানমন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিব আৰু এজন যোগ্য ব্যক্তিৰ হাতত সিংহাসন হস্তান্তৰ কৰিব। ভৱিষ্যতবাণী কৰি আৰু কয় যে মোদীৰ পিছত মুখ্যমন্ত্ৰী যোগীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ পদত উঠিব পাৰে। স্বামী যতীন্দ্ৰ আনন্দ গিৰিয়ে মহাৰাজা জীৱনদীপ পীঠধেশ্বৰ উত্তৰাখণ্ডৰ মহোবাত এক কাৰ্যসূচীৰ সময়ত এই কথা কয়। মুনাৱাৰ ৰাণা আৰু শ্বাহৰুখ খান সন্দৰ্ভতো মন্তব্য কৰে।

স্বামীয়ে কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে নিজেই ৰাজনীতি ত্যাগ কৰি এক মহান উদাহৰণ স্থাপন কৰিব আৰু ৰাজনীতিৰ এক নতুন ইতিহাস সৃষ্টি কৰিব আৰু এক অভিলেখ গঢ়িব। একে সময়তে শ্বায়াৰ মুনাৱাৰ ৰাণাক লক্ষ্য কৰি লৈ কয় যিয়ে যোগীৰ বিজয়ত ৰাজ্য এৰি যোৱাৰ কথা কৈছিল। তেওঁৰ দৰে মানসিকতা থকা লোকসকল ভাৰতৰ মাটিত বোজা। যি খন দেশৰ বাবে তেওঁলোকৰ ইমান ঘৃণা৷ সেই দেশত বাস কৰাৰ কোনো অধিকাৰ নাই। মুনাৱাৰ ৰাণাৰ দৰে মানুহ পুখুৰীত পচা মাছৰ সমান।

বলিউদৰ অভিনেতা শ্বাহৰুখ খানকো আক্ৰমণ কৰি কয় যে তেওঁ দেশ এৰি যাব লাগে। দেশৰ ৯০ শতাংশ মুছলমানৰ ডিএনএ হিন্দু, তেওঁলোক মুছলমানৰ হিন্দু হৈ পৰিছে। এতিয়া এনে মুছলমানসকল পুনৰ হিন্দু হোৱা উচিত। ইছলামলৈ যোৱা সমাজখন ঘূৰি আহিলে বিশ্বগুৰু হৈ পৰিব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে