May 25, 2022, 12:02 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

‘স্পৃহাৰ এনিশা’ অনুষ্ঠান, গীত-মাতেৰে জীপাল দক্ষিণপাট

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 23, 2022
  • 46 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁৱৰ বেবেজীয়াৰ দাঁতিকাষৰীয়া দক্ষিণপাট অঞ্চলৰ শিক্ষক তথা সমাজকৰ্মী ৰিপনজিৎ দাস আৰু চিত্ৰলেখা তালুকদাৰ দাসৰ চতুৰ্থ শ্ৰেণীত অধ্যয়নৰত দুহিতা স্পৃহাৰাণী দাসৰ শান্তি বিয়া উপলক্ষে মঙলবাৰে নিশা স্পৃহাৰ এনিশা শীৰ্ষক এক ব্যতিক্ৰমী অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত কৰা হয়। স্পৃহাৰাণীৰ পিতৃৰ ব্যক্তিগত একান্ত প্ৰচেষ্টাত নিশা চাৰে ৯ বজাৰ পৰা অনুষ্ঠিত এই অনুষ্ঠানটি নগাঁও মহকুমা অনুসূচিত জাতি উন্নয়ন ব’ৰ্ডৰ অধ্যক্ষ নৰেন চন্দ্ৰ দাসে আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰে।যুৱ কৰ্মী হীৰকজ্যোতি দাসে আঁত ধৰা উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত দক্ষিণপাট উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ জেষ্ঠ শিক্ষক লৱকান্ত শৰ্মাই ভাগলৈ বৰ্তমান সমাজ জীৱনৰ লগত ৰজিতা খুৱাই সাৱলীল বক্তব্য আগবঢ়ায়। বেবেজীয়া প্ৰেছ ক্লাবৰ সভাপতি সমীৰ হাজৰিকা, সাংবাদিক সুৰক্ষা মঞ্চ, অসমৰ সাংগঠনিক সম্পাদক জয়ন্ত মুদৈ, দক্ষিণপাট ব্যৱসায়ী সন্থাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ভূপেন হাজৰিকা, অৱসৰপ্ৰাপ্ত আৰক্ষী বিষয়া ধীৰেন দাস আৰু সমাজসেৱিকা জিনু দাসকে ধৰি বহুকেইজন বিশিষ্ট ব্যক্তিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰা অনুষ্ঠানত জনপ্ৰিয় কণ্ঠ শিল্পী স্বৰাজ দাস আৰু মন্দিৰা ভৰদ্বাজয়ে মাজনিশা পৰ্যন্ত গীত পৰিবেশনৰে উপস্থিত ৰাইজক বেছ আপ্লুত কৰিবলৈ সক্ষম হয়। সংগীতানুষ্ঠানৰ মাজতে “কৃতজ্ঞতা” নামৰ আন এক অনুষ্ঠানত ৰিপনজিৎ দাসে তেওঁৰ ব্যক্তিগত তথা সমাজ জীৱনত ঘটা উত্তৰণৰ দিশত সহায় কৰা প্ৰয়াত আৰু জীৱিত লোকসকলক শ্ৰদ্ধাৰে স্মৰণ কৰি আৰ্শীবাদ প্ৰাৰ্থনাৰে সম্বৰ্ধনা জনায়৷ উল্লেখ্য, এই অনুষ্ঠানটিৰ বাবে স্পৃহাৰাণীৰ বাসগৃহৰ চোতালত সুসৰ্জ্জিত মঞ্চখন ধ্ৰুৱ কুমাৰ ৰাজা(মান্না)ই দুহাতৰ নিপুন পৰশেৰে কাঠ-বাঁহ আদি সঁজুলিৰে সজাই তুলিছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে