February 1, 2023, 10:48 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

স্থগিত কৰক NEET-JEE, আদালত পালে ৰাজস্থান, মহাৰাষ্ট্ৰ, চট্টিছগড়, পশ্চিমবংগ, পঞ্জাৱ, ঝাৰখাণ্ড চৰকাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, August 28, 2020
  • 99 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে NEET-JEE প্ৰবেশিকা পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব খোজা সিদ্ধান্তৰ বিৰুদ্ধে একাংশ লোক সৰৱ হৈ পৰিছে৷ দেশত ঠায়ে ঠায়ে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰিছে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে৷ সমগ্ৰ দেশত NEET-JEE প্ৰবেশিকা পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰাৰ বিষয়ত বিতৰ্ক আৰম্ভ হোৱাৰ লগতে শাসক-বিৰোধীয়ে বাকযুদ্ধ কৰি আহিছে৷ ক’ৰোনা কালত ছাত্ৰৰ সুৰক্ষাৰ কথা চিন্তা নকৰি পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব খোজাত কংগ্ৰেছে ছাত্ৰৰ হিতৰ বাবে স্পীক আপ ফৰ ষ্টুডেণ্ট হেছটেগৰ প্ৰচলন কৰি ছাত্ৰৰ সপক্ষে থিয় দিছে৷

আনহাতে ৬ খন অবিজেপি শাসিত ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী NEET-JEE পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব খোজা সিদ্ধান্তৰ বিৰুদ্ধে আদালতৰ কাষ চাপে৷ NEET-JEEকলৈ এতিয়া দেশত শাসক-বিৰোধীৰ মহাসংগ্ৰাম আৰম্ভ হৈছে৷ বিৰোধী দলসমূহে NEET-JEE পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত নকৰিবলৈ কৈ আহিছে যদিও চৰকাৰ আগোৰগোজ হৈ পৰা দেখা গৈছে৷ যিকনো মূল্যৰ বিনিময়ত চৰকাৰে NEET-JEE পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰাৰ লগতে বিৰোধীয়ে যিকোনো মূল্যৰ বিনিময়ত স্থগিত কৰিবৰ বাবে সকলো প্ৰচেষ্টা চলাই গৈছে৷ ইয়াৰ মাজতে ৬ খন ৰাজ্যই পৰীক্ষা স্থগিত ৰখাৰ আৰ্জি দি উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ কাষ চাপে৷ কংগ্ৰেছ শাসিত ৰাজস্থান, মহাৰাষ্ট্ৰ, চট্টিছগড়, পশ্চিমবংগ, পঞ্জাৱ আৰু ঝাৰখাণ্ড চৰকাৰে উচ্চতম ন্যায়ালয়ত এখন আৰ্জি দি পৰীক্ষা স্থগিত কৰাৰ দাবী জনাই৷

ক’ৰোনাকালত NEET-JEE পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত হলে ছাত্ৰ-ছাত্ৰী বিপদৰ পৰাৰ কথা উল্লেখ কৰে৷ ৰাজস্থানৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী ডা০ ৰঘু শৰ্মা, চট্টিছগড়ৰ খাদ্য মন্ত্ৰী অমৰজিত ভগত, পাঞ্জাৱৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী বলবীৰ সিং সিদ্ধু, পশ্চিমবংগৰ আইন মন্ত্ৰী মলয় ঘটক, ঝাৰখণ্ডৰ বিত্ত মন্ত্ৰী ৰামেশ্বৰ ওৰাং, মহাৰাষ্ট্ৰৰ শিক্ষা মন্ত্ৰী উদয় আৰ সামন্তে উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আৰ্জি দিয়ে৷ নতুন দিল্লীৰ লগতে NEET-JEE স্থগিত ৰখাৰ দাবীত সমগ্ৰ দেশত শুকুৰবাৰে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে কংগ্ৰেছে৷ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ স্বাস্থ্যজনিত সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰিব নোৱাৰাৰ লগতে যাতায়াত ব্যৱস্থা কৰাত অসুবিধাৰ সৃষ্টি হ’ব বুলি কৈ আহিছে বিৰোধীয়ে৷ ছাত্ৰক বিপদলৈ ঠেলি নিদিবলৈ কয় বিৰোধীয়ে৷ আনহাতে পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰাৰ ১৭ আগষ্টৰ ৰায়দানক পুনৰ বিবেচনা কৰিবলৈ কয় উচ্চতম ন্যায়ালয়ক৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে