February 1, 2023, 2:09 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

স্কুল খুলিল! কিন্তু ছাত্ৰ আহিল ৪ জন…

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 21, 2020
  • 116 Time View

সৰুপথাৰঃ কৰ’না মহামাৰীৰ আতংকৰ বাবেই বন্ধ হৈ আছিল শিক্ষানুষ্ঠানসমূহ। অৱশেষত চৰকাৰী নিৰ্দেশ মৰ্মে সম্পুৰ্ণ ছমাহৰ মুৰত আজি খোল খালে ৰাজ্যৰ শিক্ষানুষ্ঠানসমূহ। সৰপথাৰ নগৰৰ মাজমজিয়াত অৱস্থিত সৰুপথাৰ উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়খনিও সম্পুৰ্ণ চৰকাৰী নীতি নিয়মৰ মাজেৰে আজিৰ পৰা খোল খালে। অধ্যক্ষা মিতালী বৰাই জনোৱা মতে তেওঁলোকে সকলো ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু শিক্ষক-শিক্ষয়ত্ৰীৰ শাৰীৰিক উষ্ণতা পৰীক্ষা কৰিহে বিদ্যালয়ৰ চৌহদত প্ৰবেশ কৰিবলৈ দিছে। লগতে সকলোকে হাত ধোৱা আৰু চেনিটাইজ কৰাৰো সু ব্যৱস্থা কৰিছে।

জানিব পৰা তথ্য অনুসৰি, নৱমমান শ্ৰেণীৰ পৰা দ্বাদশ শ্ৰেণীলৈকেহে পাঠদানসমূহ চলিব। আজি পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১২ বজালৈ নৱম শ্ৰেণী আৰু দিনৰ ১ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ একাদশ শ্ৰেণীৰ ক্লাচসমূহ হব। ঠিক তেনেদৰে কাইলৈ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১২ বজালৈ দশম শ্ৰেণী আৰু দিনৰ ১ বজাৰ পৰা ৪ বজালৈ দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ক্লাচসমূহ চলিব। লগতে শিক্ষকসকলৰো ৫০ শতাংশ শিক্ষকেহে অদল বদলকৈ ক্লাচসমূহ কৰিব পাৰিব।

অৱশ্যে দীৰ্ঘদিনৰ মুৰত খোল খালে যদিও বিদ্যালয়খনত ছাত্ৰ-ছাত্ৰী বুলিবলৈ মাত্ৰ চাৰিজন ছাত্ৰহে উপস্থিত হোৱা দেখা গ’ল। প্ৰায়ভাগ ছাত্ৰ-ছাত্ৰী তথা অভিভাৱকৰ মনৰ পৰা এতিয়াও ভয় আৰু শংকা কমা নাই। এনেদৰে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ শৈক্ষিক জীৱন কিমানদুৰ আগবাঢ়িব পাৰিব সেয়াও এতিয়া চিন্তাৰ বিষয় হৈ পৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে