August 8, 2022, 10:32 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

সুখবৰ : অসম সন্তান তপন কুমাৰ ডেকাক IBৰ পৰৱৰ্তী সঞ্চালক পদত নিযুক্তি

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 24, 2022
  • 17 Time View

ডিজিটেল ডেস্ক : ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰ’ৰ শীৰ্ষ পদত অসম সন্তান৷ অসম তথা সমগ্ৰ উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ ভিতৰতে ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰ’ৰ শীৰ্ষ পদত নিযুক্তি পাইছে এগৰাকী অসম সন্তানে৷ তপন কুমাৰ ডেকাক কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিশেষ নিৰ্দেশনাৰ জৰিয়তে দেশৰ ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰ’ৰ শীৰ্ষ পদত নিযুক্তি দিছে৷ ৩০ জুনত আইবিৰ চীফ হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব তপন কুমাৰ ডেকাই৷

দেশৰ ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰ’ৰ শীৰ্ষ পদত অধিষ্ঠিত হোৱা অসম তথা সমগ্ৰ উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ ভিতৰতে প্ৰথমগৰাকী বিষয়া তপন কুমাৰ ডেকা৷ উল্লেখ্য যে ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰ’ৰ বৰ্তমানৰ মুৰব্বী অৰবিন্দ কুমাৰৰ কাৰ্যকাল অহা ৩০ জুনত সমাপ্ত হ’ব। তাৰ পিছত দেশৰ ইণ্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰ’ৰ চীফ হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব তপন কুমাৰ ডেকাই৷ তপন কুমাৰ ডেকা অসমৰ বৰপেটা জিলাৰ বাসিন্দা। ডেকাই বৰ্তমান আইবিৰ বিশেষ সঞ্চালক হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰি থকাৰ লগতে আইবিৰ অপাৰেচন শাখাৰ দায়িত্বত আছে।

তপন কুমাৰ ডেকা বৰ্তমান জম্মু-কাশ্মীৰত সন্ত্ৰাসবাদ বিৰোধী অভিযানৰ সৈতে জড়িত হৈ আছে৷ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি তেওঁক দুবছৰৰ বাবে আইবিৰ নতুন সঞ্চালক হিচাপে দায়িত্ব দিয়া হৈছে। ডেকা ১৯৮৮ বেটছৰ হিমাচল প্ৰদেশ কেডাৰৰ এজন আইপিএছ বিষয়া। তেওঁ ১৯৯৮ চনত তেওঁ ইন্টেলিজেঞ্চ ব্যুৰ’ত যোগদান কৰিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে