February 9, 2023, 2:25 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

সুকীয়া জৰীপ-উন্নয়ন নিগম গঠনৰ দাবী, নগাঁৱত গৰিয়া-মৰিয়া-দেশী জাতীয় পৰিষদৰ সভা

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 2, 2020
  • 93 Time View

বেবেজীয়াঃ সদৌ অসম গৰিয়া-মৰিয়া-দেশী জাতীয় পৰিষদৰ নগাঁও জিলা সমিতিৰ এখন বিশেষ সভা অনুষ্ঠিত হয় মঙলবাৰে৷ বৰভেটি সমূহীয়া ভৱনত অনুষ্ঠিত সভাখন জিলা সভাপতি নজমল হুছেইনৰ পৌৰহিত্যত অনুষ্ঠিত হয়৷ সভাখনত কেন্দ্ৰীয় পৰ্যবেক্ষক হিচাপে উপস্থিত থাকে পৰিষদৰ ৰাজ্যিক সভাপতি হাফিজুল আহমেদ আৰু ভাৰপ্ৰাপ্ত সাধাৰণ সম্পাদক মইনুল ইছলাম৷

সভাত নগাঁও জিলাৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰিষদৰ অন্তৰ্গত আঞ্চলিক সমিতিসমূহৰ প্ৰতিনিধিসকলৰ দ্বাৰা নজমল হুছেইনক সভাপতি, জয়নুদ্দিন আহমেদক কাৰ্যকৰী সভাপতি, জাহিদুৰ ৰহমানক সাধাৰণ সম্পাদক আৰু ইস্তাক উদ্দিন হাজৰিকাক বিত্ত সম্পাদক হিচাপে লৈ ৪১ জনীয়া এখন জিলা সমিতি গঠন কৰা হয়৷ সভাই অসমৰ গৰিয়া-মৰিয়া-দেশী জনগোষ্ঠীৰ ক্ষেত্ৰত চৰকাৰী প্ৰস্তাৱিত সুকীয়া জৰীপ ক্ষিপ্ৰতাৰে সম্পন্ন কৰাৰ লগতে শীঘ্ৰে চৰকাৰী প্ৰস্তাৱিত গৰিয়া-মৰিয়া-দেশী উন্নয়ন নিগমখন গঠন কৰাৰ বাবে চৰকাৰক দাবী জনাই প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ কৰাৰ লগতে আন কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে