May 25, 2022, 12:20 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

সাহায্য বিতৰণত অনিয়ম, নগাঁৱত পঞ্চায়ত সচিবক নিলম্বন

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 19, 2020
  • 88 Time View

নগাঁওঃ লকডাউনৰ সময়ছোৱাত দৰিদ্ৰ জনতাক সকাহ দিয়াৰ উদ্দেশ্যে চৰকাৰে কেবাখনো আঁচনিৰ জৰিয়তে বিশেষ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছিল৷ ইয়াৰ ভিতৰত অন্যতম আছিল খাদ্য সুৰক্ষাৰ কাৰ্ড নথকা দুখীয়া পৰিয়ালসমূহক এককালীন এক হাজাৰ টকাৰ আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদানৰ আঁচনি৷ কিন্তু চৰকাৰী এই আঁচনিত ব্যাপক অনিয়ম সংঘটিত হোৱাত প্ৰাপ্যৰ পৰা বঞ্চিত হ’বলগীয়া হৈছিল প্ৰকৃত হিতাধিকাৰী৷ ফলত ইয়াকে লৈ সৰ্বত্ৰে ব্যাপক প্ৰতিক্ৰিয়াৰ উদ্ভৱ ঘটাৰ সময়তে নগাঁও জিলাৰ দলংঘাট উন্নয়ন খণ্ডৰ অন্তৰ্গত আইভেটি গাঁও পঞ্চায়তৰ সচিব প্ৰবোধ নাথক তৎকালীনভাৱে বলৱৎ হোৱাকৈ নিলম্বন কৰা হৈছে। জানিব পৰা মতে, পঞ্চায়তটোৰ সচিব প্ৰবোধ নাথে উক্ত চৰকাৰী সাহায্য বিতৰণত ব্যাপক অনিয়মৰ আশ্ৰয় লৈ উপযুক্ত পৰিয়ালক বঞ্চিত কৰি নিজৰ মন পছন্দৰ লোকৰ নাম সুমুৱাইছিল হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত৷ খাদ্য সুৰক্ষাৰ কাৰ্ড নথকা গ্ৰাম্য দৰিদ্ৰ পৰিয়াললৈ পঞ্চায়ত আৰু গ্ৰামোন্নয়ন বিভাগৰ অধীনত প্ৰদান কৰি থকা এক হাজাৰ টকীয়া আৰ্থিক সাহায্য বিতৰণত এই গাঁও পঞ্চায়তখনত হোৱা খেলিমেলিৰ সম্পৰ্কত জিলা পৰিষদৰ মুখ্য কাৰ্য্যবাহী বিষয়াই প্ৰতিবেদন দাখিল কৰিছিল বিভাগৰ আয়ুক্ত হেমেন দাসক৷ পঞ্চায়ত সচিবগৰাকীৰ এনে কুকীৰ্তি পোহৰলৈ অহাৰ পাছতে বৃহস্পতিবাৰে তৎকালীনভাৱে আযুক্ত হেমেন দাসে নিলম্বনৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে