February 6, 2023, 10:34 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

সাংবাদিকৰ সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰাৰ দাবীত সৰভোগত দুঘণ্টীয়া অৱস্থান ধৰ্মঘট

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 31, 2020
  • 90 Time View

মানিকপুৰঃ সোমবাৰে সৰভোগত দেশ তথা ৰাজ্যত সাংবাদিকৰ সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰাৰ দাবীত দুঘণ্টীয়া অৱস্থান ধৰ্মঘট কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰে একাংশ সাংবাদিকে৷ বৰনগৰ ডিজিটেল সাংবাদিক সন্থাৰ উদ্যোগত আৰু বৰনগৰ লাইভৰ সহযোগত সৰভোগ শ্বহীদ ভৱনত পুৱা ১০ বজাৰপৰা ১২ বজালৈকে দুই ঘণ্টীয়া অৱস্থান ধৰ্মঘট ৰূপায়ণ কৰি সাংবাদিকৰ সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰাৰ লগতে আন কেইবাটাও দাবী উত্থাপন কৰে৷

সাংবাদিকসকল নিৰাপত্তাহীনতাত ভোগা বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰি সাংবাদিক হত্যাৰ সৈতে জড়িত দুৰ্বৃত্তক কঠোৰ শাস্তিৰ ব্যৱস্থা কৰা, সাংবাদিকক সুৰক্ষাৰ ব্যৱস্থা কৰক, ৰাজ্যৰ প্ৰতিগৰাকী জ্যেষ্ঠ সাংবাদিকক সাংবাদিক পেন্সন দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰক, সাংবাদিক পেন্সনৰ পৰা বঞ্চিত প্ৰতিগৰাকী সাংবাদিকক সাংবাদিক পেন্সন দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰা, হিংসাৰ বলি হৈ মৃত্যুক আকোৱালি লোৱা সাংবাদিকৰ পৰিয়ালক সাহায্য প্ৰদান কৰা, সাংবাদিকৰ সন্তানক অধ্যয়নৰ বাবে বিশেষ শিক্ষা সাহায্য দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰা দাবী উত্থাপন কৰে ধৰ্মঘট কাৰ্যসূচীত উপস্থিত থকা সংবাদিকসকলে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে