February 1, 2023, 2:42 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

সভাপতি পদক কেন্দ্ৰ কৰি মেৰু বিভাজন দিশে অগপ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, August 26, 2020
  • 161 Time View

গুৱাহাটীঃ পুনৰ বিভাজিত হ’ব পাৰে অসম গণ পৰিষদ। বৃহস্পতিবাৰে দলৰ সাধাৰণ পৰিষদৰ এখন বৈঠকক কেন্দ্ৰ কৰিয়েই শীৰ্ষ নেতৃত্বৰ মাজত তীব্ৰ বাদানুবাদ আৰম্ভ হৈছে। দলৰ প্ৰতিষ্ঠাপক সভাপতি, প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তক একাংশই পুনৰ সভাপতি হিচাপে প্ৰক্ষেপ কৰিছে। মহন্তয়ো আগ্ৰহ প্ৰকাশ কৰিছে পুনৰ দলৰ নেতৃত্ব গ্ৰহণ কৰিবলৈ।

মহন্তপন্থীৰূপে পৰিচিত অগপৰ একাংশ জ্যেষ্ঠ নেতাই ২৭ আগষ্টত অতুল বৰাৰ বিৰুদ্ধে অনাস্থা প্ৰস্তাৱ আনিব পাৰে। অগপৰ আমবাৰীস্থিত মুখ্য কাৰ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া সাধাৰণ পৰিষদৰ বৈঠকত মহন্তৰ সমৰ্থকসকলে কাইলৈ অতুল বৰাৰ পৰিৱৰ্তে প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তক সভাপতি হিচাপে নিৰ্বাচিত কৰাৰ দাবী উত্থাপন কৰিব।

ইফালে ৰৈ থকা নাই বৰাপন্থীও। কাৰ্যকৰী সভাপতি কেশৱ মহন্তৰ মন্ত্ৰণাত অতুল বৰাৰ সভাপতি পদ অক্ষুণ্ণ ৰাখিবলৈ একাংশ বিধায়কে চেষ্টা অব্যাহত ৰাখিছে। এই পন্থীত কেইবাজনো বিধায়কৰ লগতে মন্ত্ৰী ফণীভূষণ চৌধুৰীও আছে বুলি দলীয় সূত্ৰত প্ৰকাশ।

প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্ত আৰু তেওঁৰ সমৰ্থকসকলক অসন্তুষ্ট কৰি অতুল বৰা পুনৰ দলৰ সভাপতি হ’লে দলত বিভাজন অহাটো নিশ্চিত বুলি আন এক সূত্ৰই জানিবলৈ দিছে। সেই সূত্ৰটোৰ মতে, বৃন্দাৱন গোস্বামীকে ধৰি আন একাংশ বিধায়কে প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তক সভাপতি হিচাপে লৈ ২০২১ত নিৰ্বাচনী যুঁজত অৱতীৰ্ণ হ’ব বিচাৰিছে।

কোন হ’ব বিজয়ী মহন্ত নে বৰা- অগপত এতিয়া তাৰেই হিচাপ নিকাচ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে