February 1, 2023, 8:29 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

সদৌ বিটিএডি নাথ যোগী সন্মিলনীৰ প্ৰাক্তন সভাপতি পিয়লি ফুকন নাথৰ মৃত্যু, বিভিন্ন দল-সংগঠনৰ শোক প্ৰকাশ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, March 13, 2022
  • 74 Time View

কোকৰাঝাৰঃ সদৌ বিটিএডি নাথ যোগী সন্মিলনীৰ প্ৰাক্তন সভাপতি, বিটিচিৰ চেণ্ট্ৰেল চিলেকচন বৰ্ডৰ প্ৰাক্তন সদস্য তথা নাথ যোগী সম্প্ৰদায়ৰ এগৰাকী নেতা পিয়লি ফুকন নাথে(৬০) আজি ইহলীলা সম্বৰণ কৰে। দীৰ্ঘদিনৰ পৰা জটিল ৰোগত ভুগি থকা পিয়লি ফুকন নাথে বালাজান তিনালীৰ বাসগৃহতে আজি শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰাত অঞ্চলটোত শোকৰ ছাঁ পৰে। নাথৰ মৃত্যুৰ বাতৰি বিয়পি পৰাৰ লগে লগে অজস্ৰ গুণমুগ্ধই মৃতকৰ ঘৰত উপস্থিত হৈ শেষ শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে। সদৌ অসম নাথ যোগী ছাত্ৰ সন্থাৰ সভাপতি অৰবিন্দ নাথ, বিটিএডি নাথ যোগী সন্মিলনীৰ উপ-সভাপতি প্ৰদীপ নাথ, বালাজান তিনালী বজাৰ উন্নয়ন সমিতিৰ সভাপতি শুকুৰাম দৈমাৰী, বালাজান তিনালী ব্যৱসায়ী সন্থাৰ সভাপতি ধনঞ্জয় নাথ, সম্পাদক দৰবিন্দ্ৰ বসুমতাৰী, বিপিএফ, ইউপিপিএলৰ স্থানীয় নেতা-কৰ্মী আদিকে ধৰি বিভিন্ন দল-সংগঠনৰ নেৰ্তৃবৰ্গই প্ৰয়াত নাথৰ বাসগৃহত উপস্থিত হৈ মৃতকৰ প্ৰতি শেষ শ্ৰদ্ধা নিবেদন কৰে। ইফালে, বালাজান তিনালী বজাৰ উন্নয়ন সমিতিয়ে কাইলৈ অৰ্থাৎ ১৪ মাৰ্চৰ পুৱা ৬:০০ বজাৰ পৰা ১২:০০ বজালৈ পিয়লি ফুকন নাথৰ মৃত্যুত শোক প্ৰকাশ কৰি ৬ ঘণ্টীয়া বালাজান তিনালী বন্ধৰ আহ্বান জনাইছে।
উল্লেখ্য যে বড়ো আন্দোলনৰ সময়ছোৱাত গঠিত হোৱা কো-অৰ্ডিনেচন কমিটী ফৰ বড়োলেণ্ড মুভমেণ্ট নামৰ সংগঠনটোত পিয়লি ফুকন নাথ এগৰাকী আহ্বায়ক হিচাপে বড়ো আন্দোলনত সক্ৰিয় ভূমিকা গ্ৰহণ কৰিছিল। প্ৰয়াত নাথ বিপিএফ দলৰ এগৰাকী কাৰ্যকৰী সদস্য আছিল। অঞ্চলটোৰ বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ স’তে ওতপ্ৰোতঃভাৱে জড়িত থকা পিয়লি ফুকন নাথৰ মৃত্যুত বিপিএফৰ কোকৰাঝাৰ জিলা কমিটীৰ সভাপতি দেৰহাছাৎ বসুমতাৰীয়ে গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰি শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালবৰ্গলৈ গভীৰ সমবেদনা জ্ঞাপন কৰিছে। প্ৰয়াত নাথে মৃত্যুৰ পূৰ্বে দুগৰাকী পত্নী, এগৰাকী কন্যা আৰু এটি সন্তান ইহজগতত এৰি থৈ যায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে