February 9, 2023, 1:52 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

সঞ্জয় কিষাণক প্ৰত্যাহ্বান জনাই ১০ যুৱক-যুৱতীক আলফালৈ নিলে আইচেং অসমে

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 15, 2022
  • 146 Time View

শিৱসাগৰ জিলাৰ আমগুৰিৰ লালিমচিগাৰ কলেজত অধ্যয়নৰত যুৱতীয়ে আলফা স্বাধীনত যোগদান কৰাৰ সন্দেহ কৰাৰ ঘটনাই তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে। শেহতীয়াকৈ ৰাজ্যৰ দহজন যুৱক যুৱতীয়ে আলফা স্বাধীনত যোগদানৰ কৰাৰ খবৰ প্ৰকাশ হৈ থকাৰ সময়তে আমগুৰিৰ লালিমচিগাৰ যুৱতী নিৰুদ্দেশ হৈ থকাত চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ ১০ যুৱক-যুৱতীৰ সৈতে আমগুৰি লালিমচিগাৰ আমগুৰি মহাবিদ্যালয়ৰ স্নাতক তৃতীয় ষান্মানিকৰ ছাত্ৰী শিৱানী গগৈয়ে আলফা স্বাধীনত যোগদানৰ সন্দেহ কৰা হৈছে। বিগত ১৩ মে’ৰ পুৱাই ঘৰৰ পৰা ওলাই গৈছিল শিৱানী গগৈ। ঘৰৰ পৰা ওলাই গৈ সন্ধানহীন হৈ আছে ছাত্ৰীগৰাকী। পিতৃ-মাতৃয়ে এজাহাৰো দাখিল কৰিছে আমগুৰি আৰক্ষী থানাত।

পিতৃয়ে ছাত্ৰীগৰাকীৰ চাইকেলখন আমগুৰি ৰেল ষ্টেচনত উদ্ধাৰ কৰে। বৰ্তমানলৈকে পিতৃ প্ৰাঞ্জল গগৈ আৰু মাতৃ দ্বীপজ্যোতি গগৈ নিশ্চিত নহয় প্ৰকৃততে কন্যাই আলফা স্বাধীনত যোগদান কৰাৰ খবৰ সত্য নে অসত্য। দৰিদ্ৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰেশ বৰুৱালৈ আহ্বান সোনকালে কন্যাক ঘৰলৈ ঘূৰাই পঠাওক। গৌৰীসাগৰ আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত ফুলপানিছিগা পুৰণিমেলিয়া গাঁৱৰ মালাবিকা বৰা নামৰ আন এগৰাকী ছাত্ৰীও আলফাৰ যোগদানৰ খবৰ আহিছিল যদিও আৰক্ষীৰ অনুসন্ধানত ছাত্ৰীগৰাকীৰ কোনো তথ্য পোহৰলৈ অহা নাই৷ আলফাত যোগদানৰ বাবে ঘৰ এৰি যোৱা শিৱানী গগৈয়ে ফেচবুকত জীৱনৰ সিদ্ধান্ত নিজেই ল’ম বুলি কোৱাৰ লগতে কোনো জগৰীয়া নহয় বুলি স্পষ্ট কৰে৷

ইপিনে উজনিৰ চাহ জনগোষ্ঠীৰ বিজেপি নেতা তথা মন্ত্ৰী সঞ্জয় কিষাণে আলফা স্বাধীনৰ সেনাধ্যক্ষ পৰেশ বৰুৱাৰ সন্দৰ্ভত বিতৰ্কিত মন্তব্য প্ৰদান কৰাত ক্ষমা খুজবিলৈ ২৪ ঘণ্টা বান্ধি দিছিল আলফা স্বাধীনে৷ ইমানে নহয় সঞ্জয় কিষাণক প্ৰত্যাহ্বান জনাই আলফা স্বাধীনৰ নেতা আইচেং অসমে ১০গৰাকী যুৱক-যুৱতীক আলফাত যোগদান কৰাৰ হুংকাৰ দিছিল৷ আইচেং অসমে ২৪ ঘণ্টা নৌহওঁতেই ১০ অসমৰ যুৱক-যুৱতী আলফা স্বাধীনলৈ যোৱাৰ সন্দেহ কৰা হৈছে৷ ১০ অসমৰ যুৱক-যুৱতীৰ ভিতৰত দুই যুৱতী শিৱসাগৰৰ বুলি জানিব পৰা গৈছে৷

দেওবাৰে ম্যানমাৰত উপস্থিত হৈছে ১০ অসমৰ যুৱক-যুৱতীয়ে৷ কামৰূপ জিলাৰ লোহাৰঘাটৰ অনন্ত ৰাভা, কামৰূপ ছয়গাঁৱৰ দিগন্ত দাস, ওদালগুৰিৰ ৰৌতাৰ চিন্ময় ডেকা, শিৱসাগৰ ধেমেচী বেজপথাৰৰ ৰোহিনী গগৈ, শিৱসাগৰ ফুলপানীছিগাৰ মালবিকা বৰা, আমগুৰিৰ শিৱানী গগৈ, যোৰহাট ম’হবন্ধাৰ মৃদুপৱন বৰা, নলবাৰী মুকালমুৱাৰ নয়নজ্যোতি কলিতা আৰু গোলাঘাট দেৰগাঁৱৰ নকুল দাস।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে