February 9, 2023, 1:47 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

সকলো ৰেকৰ্ড ভংগ, দেশত এদিনতে ধৰা পৰিল ৭৭ হাজাৰ ক’ৰোনা সংক্ৰমিত ৰোগী

Reporter Name
  • Update Time : Friday, August 28, 2020
  • 86 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ বিশ্বৰ বহু দেশত ক্ৰমান্বয়ে ক’ৰোনাৰ ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ ৰোধ হৈছে যদিও ভাৰতত এই পৰ্যন্ত ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণ ৰোধ হোৱা নাই৷ সমগ্ৰ বিশ্বত এই পৰ্যন্ত ২ কোটি ৪৪ লাখ লোক ভাইৰাছৰ কৱলত পৰাৰ লগতে ৮ লাখ ৩১ হাজাৰ লোকৰ প্ৰাণ কাঢ়ি নিছে৷

ভাৰতত জুলাই মাহৰ পিছৰে পৰা সংক্ৰমণ অত্যাধিক বৃদ্ধি পাইছে৷ এতিয়া নিতৌ ৫০-৬০ হাজাৰ ৰোগী ধৰা পৰিছে৷ শুকুৰবাৰে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে জাৰি কৰা তথ্য মতে, বৃহস্পতিবাৰে দেশত ৭৭ হাজাৰ লোক ক’ৰোনা ভাইৰাছত সংক্ৰমিত হৈছে৷ ইয়াৰ লগে লগে ভাৰতত ৩৩ লাখ ৮৭ হাজাৰলৈ বৃদ্ধি হৈছে ৰোগীৰ সংখ্যা৷

ভাৰতত সংক্ৰমণ আৰম্ভ হোৱাৰ পিছৰে পৰা বৃহস্পতিবাৰে ইমান সংখ্যাক ৰোগী ধৰা পৰি ৰেকৰ্ড গঢ়ে৷ এই পৰ্যন্ত দেশত ২৫ লাখ ৮৩ হাজাৰ লোক সুস্থ হৈছে৷ ৬১,৪২৯গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে