May 25, 2022, 12:18 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি স্বাস্থ্য বিভাগে কলে, শিৱসাগৰত হোৱা নাই গণ সংক্ৰমণ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 11, 2020
  • 80 Time View

শিৱসাগৰঃ ৰাজ্যত দ্ৰুত গতিত বৃদ্ধি হৈছে ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত ৰোগীৰ সংখ্যা৷ এই পৰ্যন্ত ৰাজ্যত ৩ হাজাৰৰ ঘৰ অতিক্ৰম কৰিছে ক’ৰোনা আক্ৰান্তৰ সংখ্যাই৷ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে লক-ডাউন শিথিল কৰাৰ লগতে বহিঃৰাজ্যৰ লোক অসমত প্ৰৱেশ কৰাৰ পিছৰে পৰা অসমত পজিটিভ ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হৈছে৷ ফলত ৰাজ্যত গণ সংক্ৰমণ হ’ব পাৰে নেকি বুলি আশংকা কৰি হৈছে৷

তাৰ মাজতে উজনিৰ শিৱসাগৰ জিলাত গণ সংক্ৰমণ হোৱা বুলি ব্যাপক হাৰত প্ৰচাৰ হৈ থকাত স্বাস্থ্য বিভাগে জিলাখনত গণ সংক্ৰমণ হোৱা নাই বুলি স্পষ্টিকৰণ দিবলগীয়া হৈছে৷ বৃহস্পতিবাৰে জিলা স্বাস্থ্য বিষয়া ডা০ হেমন্ত বৰুৱাই এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰি গণ সংক্ৰমণৰ প্ৰচাৰক উৰা বাতৰি আখ্যা দিয়ে৷ শিৱসাগৰ জিলা স্বাস্থ্য বিভাগে স্পষ্ট কৰি কয় যে শিৱসাগৰত সামূহিক সংক্ৰমণ সংঘটিত হোৱা নাই। শিৱসাগৰ জিলাত শেহতীয়াকৈ কোৱিড-১৯ পজিটিভ ধৰা পৰা সকলো ৰোগী বহিঃৰাজ্যৰ পৰা অহাৰ লগতে কোৱাৰাণ্টাইন কেন্দ্ৰত ধৰা পৰিছে বুলি কয় স্বাস্থ্য বিভাগে।

এদিন পূৰ্বে ডিমৌত ধৰা পৰা এগৰাকী ৰোগীৰ বাবে গণ সংক্ৰমণ হোৱা বুলি উৰা বাতৰি সৃষ্টি হোৱা বুলি সন্দেহ কৰে প্ৰশাসনে। ডিমৌৰ চিত্ৰালি চেতিয়া নামৰ এগৰাকী পজিটিভ ৰোগী ধৰা পৰে। চিত্ৰালী চেতিয়া, তেওঁৰ স্বামী, মাতৃ আৰু তিনি বছৰীয়া সন্তান মুম্বাইৰ পৰা ডিমৌলৈ আহিছিল। পৰিয়ালটোৰ তিনি বছৰীয়া সন্তান থকাৰ বাবে কোৱাৰাণ্টাইন কেন্দ্ৰৰ পৰিবৰ্তে পৰিয়ালটোক ঘৰতে কোৱাৰাণ্টাইন কৰা হৈছিল। প্ৰথম নুমনা পৰীক্ষা কৰাত ফলাফল নেগেটিভ আহিছিল যদিও পুনৰ পৰীক্ষা কৰাত চিত্ৰালী চেতিয়াৰ পজিটিভ পোৱা গৈছে। ফলত চিত্ৰালীক শিৱসাগৰ অসমাৰিক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱাৰ বিপৰীতে পৰিয়ালৰ আন আন সদস্যৰ পুনৰ নমুনা সংগ্ৰহ কৰা হৈছে। আন সদস্যই বৰ্তমানেও নিজ ঘৰত কোৱাৰাণ্টাইন হৈ আছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে