May 25, 2022, 12:19 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

শৰণীয়া-কছাৰী ৰূপে জাতিগত প্রমাণপত্ৰ দিয়াৰ সিদ্ধান্তঃ কেবিনেটৰ সিদ্ধান্তসমূহ জানিবলৈ ক্লিক কৰি পঢ়ক এই বাতৰি

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 2, 2022
  • 51 Time View

আজি মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মন্ত্ৰীসভাৰ আন এখন বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়৷ কেবিনেট বৈঠকত কেইবাটাও সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়৷ বিশেষকৈ জাতিগত প্ৰমাণ পত্ৰ লাভৰ সমস্যা সমাধানৰ বাবে জাতিগত প্ৰমাণপত্ৰ সহজতে পোৱাৰ ব্যৱস্থা কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয় মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ কেবিনেটে৷ এতিয়াৰ পৰা পিতৃ-মাতৃৰ প্ৰমাণ পত্ৰ থাকিলে সন্তানে পোনপটীয়াকৈ পাব প্ৰমাণপত্ৰ৷ পিতৃ-মাতৃৰ প্ৰমাণ পত্ৰ নাথাকিলেও ৪৫ দিনৰ ভিতৰত প্ৰমাণপত্ৰ পাব। শৰণীয়া কছাৰীসকলে শৰণীয়া কছাৰী হিচাপে জাতিগত প্রমাণ পত্র লাভ কৰিব। পূৰ্বে কেৱল কছাৰী বুলি প্রমাণ পত্র লাভ কৰিছিল। কেবিনেট বৈঠকৰ অন্তত সংবাদ মেল সম্বোধন কৰি স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী কেশৱ মহন্ত কয় যে পৌৰ এলেকাত ডেৰ কঠাৰ বেছি মাটি থাকিলে EWS হিচাপে ধৰা নহ’ব। ৬৫ জন শিক্ষক দিব নিযুক্তি দিয়াৰ লগতে ১৩ খন নতুন ম’ডেল স্কুল গঢ়াৰ অনুমোদন দিয়াৰ লগতে চাহ বাগিচাৰ ৯৭খন হাইস্কুলত এপ্রিলৰ পৰা পাঠদান আৰম্ভ কৰাৰ ঘোষণা কৰে। নৱম-দশম শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীক জিলা প্রশাসনে বিদ্যালয়তে প্রমাণ পত্র দিব। ইপিনে নবাৰ্ডৰ পৰা ১৭০ কোটি ১৫ লাখ টকা ঋণ লোৱাৰ সিদ্ধান্ত লয় কেবিনেটে৷ তিনিখন গ্রাম্য দলং আৰু পথ নিৰ্মাণৰ বাবে ল’ব এই ঋণ। ভূগৰ্ভৰ পানীক লৈ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ লগতে পানীৰ ক্ষেত্ৰত গাওঁ আৰু চহৰত পৃঠক নিয়ম কৰাৰ ঘোষণা৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে