February 1, 2023, 1:13 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

শ্ৰী শ্ৰী আলিপুখুৰী পাটেকীবড়ী সত্ৰত মহা পালনাম সেৱা উদযাপনৰ ব্যাপক প্ৰস্তুতি

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 19, 2022
  • 69 Time View

মৈৰাবাৰীঃ দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে ২১ আৰু ২২ মে’ত জগতগুৰু শ্ৰী শ্ৰী শংকৰদেৱৰ পৱিত্ৰ জন্মস্থান শ্ৰী শ্ৰী আলিপুখুৰী পাটেকীবড়ীত মহা পালনাম সেৱা অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব৷ গতিকে অসমৰ সমূহ ভক্ত প্ৰাণ ৰাইজক মহা পালনাম ভাগত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ সত্ৰ পৰিচালনা সমিতিয়ে সংবাদ মাধ্যমৰ যোগেদি আহ্বান জনাইছে। শেহতীয়া কৈ অসমত বানে ভৱাবহ ৰূপ ধাৰণ কৰিছে যদিও বানৰ কৱলৰ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ গুৰুজনাৰ শ্ৰীচৰণত সেৱা ধৰিব বুলি সত্ৰ পৰিচালনা সমিতিয়ে জনাইছে। জগতগুৰু শ্ৰী শ্ৰী শংকৰদেৱৰ পৱিত্ৰ জন্মস্থান শ্ৰী শ্ৰী আলিপুখুৰী পাটেকীবড়ীত মহা পালনামৰ কাৰণে চলিছে ব্যাপক প্ৰস্তুতি। ২১ মে’ৰ বিয়লি ৫ বজাত-খোল প্ৰসঙ্গ। সন্ধা ৬ বজাত সম্যন্ত হৰণ নাট প্ৰদৰ্শন ও অগ্নিগড় উদ্বোধন। নিশা ১১ বজাত মহা পালনাম ভাগৰ শুভাৰম্ভ। ২২ মে’ত দেওবাৰে পুৱা ৮ বজাত আয়তীসকলৰ নাম প্ৰসঙ্গ। পুৱা ১০ বজাত খোল প্ৰসঙ্গ। পুৱা ১১ বজাত পালনাম ও প্ৰসঙ্গিয়া নাম। দুপৰীয়া ১ বজাত প্ৰসাদ বিতৰণ। বিয়লি ৩ বজাত ভকত বিদায়। ইত্যাদি কাৰ্য্যসূচী গ্ৰহণ কৰি পালনামৰ সামৰণি মাৰিব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে