February 6, 2023, 10:02 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্টপতি ৰাজপাক্ষে ক’ত আছে জনালে পাৰলিয়ামেন্টৰ অধ্যক্ষই, জানক আপুনিও…

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, July 12, 2022
  • 41 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ শ্ৰীলংকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি গোটাবায়া ৰাজপাক্ষেৰ সন্ধান এতিয়ালৈকে লাভ কৰা নাই যদিও তেওঁ ভাতৃ বাছিল ৰাজাপাক্ষেক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে৷ বাছিল ৰাজপাক্ষে আছিল শ্ৰীলংকাৰ প্ৰাক্তন বৃত্তমন্ত্ৰী৷ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ ভাতৃ বাছিল ৰাজপক্ষে শ্ৰীলংকাৰ পৰা ডুবাইলে পলাবলৈ চেষ্টা কৰোতে যাত্ৰীসকলে তেওঁক চিনি পাই চিয়ৰ বাখৰ কৰে৷ মঙলবাৰে পুৱাভাগত কলম্বো ইন্টাৰনেছনেল বিমান বন্দৰৰ VIP কক্ষত ৰাইজে বাছিলক আটক কৰি ৰাখে৷

ইফালে একাংশ সংবাদ মাধ্যমত পদত্যাগী ৰাষ্ট্ৰপতি গোটাৱায়াই ডুবাইলৈ পলায়ন কৰে বুলি প্ৰকাশ কৰাৰ বিপৰীতে আন একাংশ সংবাদ মাধ্যমে দাবী কৰিছে তেখেত দেশৰ পৰা বাহিৰলৈ যাব পৰা নাই৷ কিন্তু শেহতীয়াকৈ শ্ৰীলংকাৰ পাৰলিয়ামেন্টৰ অধ্যক্ষ মহিন্দ্ৰ ইয়াপাই ৰাষ্ট্ৰপতি ক’ত আছে এই সন্দৰ্ভত গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য প্ৰদান কৰিছে৷ অধ্যক্ষগৰাকীয়ে ৰাষ্ট্ৰপতি ৰাজাপক্ষ নিজ দেশতে থকা বুলি দাবী কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে