May 25, 2022, 11:55 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

শ্ৰীলংকাৰ নাম হ’ব চিলন মাস্ক, শ্ৰীলংকা ক্ৰয় কৰিব ইলন মাস্কে

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, April 24, 2022
  • 96 Time View

ইলন মাস্কে শেহতীয়াকৈ টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ ঘোষণা কৰিছিল৷ মুঠ ৪৩ বিলিয়ন ডলাৰত টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছিল মাস্কে। এই সন্দৰ্ভত, টুইটাৰৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই কৰ্মচাৰীসকলক কৈছে যে বোৰ্ডে মাস্কৰ প্ৰস্তাৱটো বিবেচনা কৰি আছে। একে সময়তে স্নেপডিলৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই এই সন্দৰ্ভত আনন্দেৰে টুইট কৰিছিল।

টেছলাৰ মুৰব্বী এলন মাস্কে ৪৩ বিলিয়ন ডলাৰ নগদত টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিয়াৰ পিছতে আন এটা বিষয় চৰ্চালৈ আহিছে। স্নেপডিলৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই বিলিয়ন ডলাৰৰ নিবিদা সম্পৰ্কে টুইটাৰত এটা মজাৰ টুইট কৰিছে। মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া কুনাল বহেলে মাস্কক পৰামৰ্শ দিছে যে টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ পৰিৱৰ্তে শ্ৰীলংকা ক্ৰয় কৰিব পাৰে। এইটো মন কৰিবলগীয়া যে শ্ৰীলংকাই আটাইতকৈ বেয়া অৰ্থনৈতিক সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে।

স্নেপডিলৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া কুনাল বহেলে টুইটাৰত এটা হোৱাটছএপৰ ভাইৰেল হোৱা বিষয়ৰ বিষয় লিখি কয় যে টুইটাৰৰ বাবে এলন মাস্কৰ নিবিদা ৪৩ বিলিয়ন ডলাৰ আৰু শ্ৰীলংকাৰ ৪৫ বিলিয়ন ডলাৰৰ ঋণ আছে। বহেলে এটা হাঁহি থকা ইমোজি দি লিখি কয় যে শ্ৰীলংকাক কিনিব পাৰে আৰু নিজকে চিলন মাস্ক বুলি ক’ব পাৰে। ইলন মাস্কক শ্ৰীলংকা ক্ৰয় কৰাৰ পিছত কুনাল বহেলে নতুন নাম চিলন মাস্ক ৰাখিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে। প্ৰকৃততে কুনাল বেহেলৰ এইটো এটা কাহুঁদী ধৰণৰ টুইটহে আছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে