February 9, 2023, 2:05 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ একনিষ্ঠ কৰ্মী, সমাজকৰ্মী বায়ন ৰত্নেশ্বৰ শইকীয়াৰ বিয়োগ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 15, 2022
  • 103 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বেবেজীয়াৰ সমীপৰ কুঁজাৰবড়িৰ নিবাসী প্ৰবীণ সমাজকৰ্মী, শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ একনিষ্ঠ কৰ্মী, সু-অভিনেতা ৰত্নেশ্বৰ শইকীয়াৰ মঙলবাৰে উচ্চ ৰক্তচাপজনিত ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ দেহাৱসান ঘটে৷ মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁৰ বয়স হৈছিল ৬২ বছৰ৷ বৃহত্তৰ অঞ্চলটোৰ সকলো ধৰ্মীয়, সামাজিক আৰু সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠানৰ লগত ওতঃপ্ৰোতভাবে জড়িত থকা অগ্ৰনী কৰ্মী শইকীয়া একেধাৰে অংকীয়া নাটৰ সূত্ৰধাৰ, বায়ন, এচ কে বি এল শ্ৰীমন্ত শংকৰ জন্মোসৱৰ অক্লান্ত সেৱক, সংঘৰ পুৰুষোত্তম আঞ্চলিকৰ মেধি আৰু এগৰাকী সুদক্ষ কৌতুক অভিনেতা ৰূপে সকলোৰে মাজত সু-পৰিচিত আছিল৷ তেওঁৰ বিয়োগত কুঁজাৰবড়িৰ লগতে দাঁতি কাষৰীয়া শেতালী, বালিসৰা, লঠাৰবৰিকে ধৰি বৃহত্তৰ অঞ্চলত গভীৰ শোকৰ ছাঁ বিয়পি পৰিছে৷ ইফালে, তেওঁৰ মৃত্যুৰ বাতৰি বিয়পি পৰাৰ লগে লগে এচ কে বি এল শ্ৰীমন্ত শংকৰ জন্মোসৱ উদ্‌যাপন সমিতি, শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ পুৰুষোত্তম আঞ্চলিক, নৱজ্যোতি পুথিভৰাঁলকে ধৰি বিভিন্ন অনুষ্ঠানৰ লগতে বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী বকুল দেউৰী, নগাঁও জিলা অনুসূচিত জনজাতি মৰ্চাৰ সভাপতি সঞ্জীৱ দেউৰী, ৰহা আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সভাপতি যতীন শইকীয়া, সমাজকৰ্মী ধীৰেণ হাজৰিকা, নগাঁও জিলা কৃষান মৰ্চাৰ সম্পাদক লক্ষ্যধৰ মেধিকে ধৰি বহু সংখ্যক গুনমুগ্ধ তেওঁৰ বাসগৃহত সমবেত হৈ নশ্বৰদেহত শেষ শ্ৰদ্ধা নিবেদন কৰে৷ বহু গুণধাৰী সৎ, অমায়িক আৰু সৰবৰহী ব্যক্তি শইকীয়াৰ মৃত্যুত ৰহা সমষ্টিৰ বিধায়ক শশীকান্ত দাসকে প্ৰমুখ্য কৰি বহু অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠান আৰু ব্যক্তি বিশেষে শোক প্ৰকাশ কৰি শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালবৰ্গলৈ গভীৰ বেদনা জ্ঞাপন কৰিছে৷ মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁ পত্নী, দুই পুত্ৰৰ লগতে অনেক আত্মীয়-স্বজনক ইহসংসাৰত এৰি থৈ যায়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে