February 3, 2023, 10:14 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 24, 2022
  • 46 Time View

জম্মু-কাশ্মীৰৰ শ্ৰীনগৰৰ সৌৰা অঞ্চলৰ আচাৰ অঞ্চলত উগ্ৰপন্থীৰ আক্ৰমণত এজন আৰক্ষী নিহত হোৱাৰ লগতে ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত হয়। সন্ত্ৰাসবাদীৰ আক্ৰমণত আৰক্ষীগৰাকী আৰু সাত বছৰীয়া কন্যা আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। চিকিসালয়ত আৰক্ষী জোৱানজনক মৃত্যু হোৱা বুলি ঘোষণা কৰে৷ কন্যাৰ অৱস্থা স্থিৰ হৈ আছে। দুয়োকে এখন চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হৈছিল য’ত আৰক্ষীজনে আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈ মৃত্যুবৰণ কৰে। আৰক্ষীজনক চৈফুল্লা কাদৰিৰ বাসিন্দা মালিক চাহিব সৌৰা আন্ধাৰ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে।

আৰক্ষীয়ে জনোৱা মতে, আৰক্ষীয়ে কন্যাৰ সৈতে মধ্য কাশ্মীৰৰ সৌৰা অঞ্চলৰ পৰা বজাৰৰ মাজেৰে গৈ আছিল৷ সেই সময়তে হঠাতে সন্ত্ৰাসবাদীয়ে আক্ৰমণ কৰে। আক্ৰমণটোত আৰক্ষী আৰু কন্যাক গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। আক্ৰমণৰ পিছতে সন্ত্ৰাসবাদী পলাই যাবলৈ সক্ষম হয়। আৰক্ষী আৰু সুৰক্ষা বাহিনীয়ে উগ্ৰপন্থীসকলক ধৰিবলৈ অভিযান আৰম্ভ কৰিছে। সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণৰ পিছতে সমগ্ৰ অঞ্চলটো ঘেৰাও কৰিছে। চাৰিওফালৰ সকলোকে সতৰ্ক কৰি দিয়া হৈছে। অঞ্চলটোত স্থাপন কৰা চিচিটিভিৰ জৰিয়তে সন্ত্ৰাসবাদীসকলক চিনাক্ত কৰাৰ কামও চলি আছে। সোমবাৰে, জম্মু আৰু কাশ্মীৰ আৰক্ষীয়ে কয় যে লস্কৰ-ই-তৈবা সংগঠনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত পাঁচজন উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে৷ যাৰ ভিতৰত তিনিজন যোৱা মাহত বাৰামুলাত এজন চৰপঞ্চৰ হত্যাত জড়িত আছিল৷

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে