February 1, 2023, 7:26 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

শ্ৰমিকক উদ্ধাৰৰ বাবে গৈ ৰিক্সাচালকে দিলে প্ৰাণ, দিল্লীত নৰ্দমাত কাম কৰি থকা অৱস্থাত ৪ জনৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 29, 2022
  • 101 Time View

মঙলবাৰে সুৰক্ষা সঁজুলি অবিহনে নৰ্দমাত নামি কাম কৰাৰ পিছতে শোকাৱহ দুৰ্ঘটনাত চাৰিজন শ্ৰমিকৰ কৰুণ মৃত্যু ঘটে ৰাজধানী দিল্লীত। বাহৰী দিল্লীৰ বদলী অঞ্চলৰ নৰ্দমাত কাম কৰিবলৈ যোৱা মহানগৰ টেলিফোন নিগম লিমিটেড চমুকৈ এমটিএনএলৰ তিনি কৰ্মচাৰীসহ চাৰিজন লোকৰ মৃত্যু হয়। সাহসিকতা দেখুৱাই কৰ্মচাৰীসকলক বচাবলৈ নৰ্দমাত অৱতৰণ কৰা ৰিক্সা চালক এজনৰো মৃত্যু হয়। এমটিএনএলৰ তিনিজন কৰ্মচাৰীসহ চাৰিজন লোক সৰু নলাত আৱদ্ধ হোৱাৰ পিছতে শ্বাসৰুদ্ধ হৈ মৃত্যু বৰণ কৰে৷ দিল্লীৰ বদলী অঞ্চলৰ নৰ্দমাত কাম কৰিবলৈ গৈছিল। মৃতসকলৰ ভিতৰত এজন ৰিক্সা চালক আছে যিগৰাকী ৰিক্সাচালকে তিনি কৰ্মচাৰীক উদ্ধাৰৰ বাবে নৰ্দমাত অৱতৰণ কৰিছিল৷ কিন্তু নৰ্দমাৰ বিষাক্ত গেছৰ আঘাতৰ ফলত চাৰিও জনৰ মৃত্যু হয়।

বাহৰী উত্তৰ দিল্লীৰ ডিচিপি ব্ৰজেন্দ্ৰ যাদৱৰ মতে, মঙলবাৰে সন্ধিয়া প্ৰায় ৬ঃ৩৪ বজাত এটা পিচিআৰ কল লাভ কৰে৷ এমটিএনএলৰ তিনিজন কৰ্মচাৰী বদলি অঞ্চলৰ নৰ্দমাত কাম কৰিবলৈ গৈছিল কিন্তু বাহিৰলৈ ওলাই আহিব পৰা নাই৷ যাৰ পিছত অগ্নি নিৰ্বাপক বিভাগ আৰু দিল্লী আৰক্ষীৰ চাৰিখন বাহন তৎক্ষণাৎ ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হয়। লগে লগে এম্বুলেন্স এখনো মাতি অনা হয়৷ ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ দেখে যে এমটিএনএলৰ তিনিজন কৰ্মচাৰীক বচাবলৈ এজন ৰিক্সা চালকেও নৰ্দমাত জঁপিয়াই পৰিছিল আৰু নৰ্দমাৰ পৰা ওলাই আহিব নোৱাৰিলে।

আৰক্ষীয়ে জেচিবি মেচিনেৰে নৰ্দমা খনন কৰি নৰ্দমাৰ লোহাৰ জালৰ ওপৰত থকা চাৰিজন লোকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰে৷ যিটো নৰ্দমাত থকা এমটিএনএল তাঁৰবোৰ পৃথক কৰিবলৈ স্থাপন কৰা হৈছে। নিহতসকলক বাচ্চু সিং, পিন্টু, সুৰজ কুমাৰ চাহনী আৰু সতীশ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে।

৩৮ বছৰীয়া সতীশ এজন ৰিক্সাচালক৷ ৰোহিণী চেক্টৰ ১৬ৰ বাসিন্দা৷ আনহাতে বাকীসকল এমটিএনএলৰ কৰ্মচাৰী যাক ঠিকাদাৰৰ জৰিয়তে এমটিএনএলৰ সৈতে চুক্তিত নিয়োগ কৰা হৈছিল। আৰক্ষীয়ে দৰিদ্ৰ ৰিক্সা চালকজনৰ পৰিয়ালক বিচাৰি উলিয়াইছে। আৰক্ষীয়ে কয় যে দৰিদ্ৰ ৰিক্সাচালকজনৰ সাহসিকতাৰ বাবে পৰিয়ালক আৰ্থিক সহায় আগবঢ়োৱা হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে