February 9, 2023, 1:32 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

শেনচোৱাত আন্তৰ্জাতিক নাৰী দিৱস পালন, ঘৰুৱা হিংসাৰ বিৰুদ্ধে শপত গ্ৰহণ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, March 8, 2022
  • 87 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ সমাজ কল্যাণ বিভাগৰ খাগৰিজান সংহত শিশু উন্নয়ন প্ৰকল্পৰ উদ্যোগত আৰু শেনচোৱা গাঁও পঞ্চায়তৰ সহযোগত মঙলবাৰে শেনচোৱা গাঁও পঞ্চায়তৰ কাৰ্যালয়ৰ প্ৰাংগনত লিংগ ভিত্তিক নিৰ্যাতন ৰোধৰ বাবে বিশেষ গাঁও সভাৰ লগতে আন্তৰ্জাতিক নাৰী দিৱস অনুষ্ঠিত কৰা হয়। শেনচোৱা গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি ৰাজীৱ বৰাৰ সভাপতিত্বত অনুষ্ঠিত হোৱা সভাত সমল ব্যক্তি হিচাবে ভাষন দি খাগৰিজান সংহত শিশু উন্নয়ন প্ৰকল্পৰ মূখ্য সেৱিকা জুন্তি হাজৰিকাই শিশুৰ মানসিক চিন্তাৰ উত্তৰন, বাল্য বিবাহ, গাহ্যস্থ হিংসা আৰু শিক্ষাৰ অধিকাৰ সন্দৰ্ভত মাতৃ সমাজক উদ্দ্যেশি ভাষন প্ৰদান কৰে। মুখ্য সেৱিকা ৰুলিমনি শইকীয়াই আঁত ধৰি আন্তৰ্জাতিক নাৰী দিৱস উপলক্ষ্যে মহিলা সকলক ওলগ যাচি মহিলা সকলৰ শিক্ষা, সুৰক্ষা আৰু অধিকাৰ আদিৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে। সভাত বিশিষ্ট অতিথি সাংবাদিক দেৱজিৎ হাজৰিকা উপস্থিত থাকি প্ৰদান কৰা ভাষণত ৰামায়নৰ সীতা, মহাভাৰতৰ দ্ৰুপদী আৰু অসমৰ বীৰাংগনা মূলা গাভৰুৰ দৰে আগুৱাই যাবলৈ নাৰী সমাজৰ প্ৰতি আহ্বান জনায়। লগতে তেওঁ নাৰীসকলক ভক্ত প্ৰহ্লাদৰ দৰে সন্তান জন্ম দিবলৈ আহ্বান জনায়। সভাত খাগৰিজান উন্নয়ন খণ্ডৰ খণ্ড উন্নয়ন বিষয়া অভিজিত চক্ৰবতী আৰু পঞ্চায়ত বিষয়া লেলিন মহন্তই নাৰী সকলক বাদ দি সমাজৰ উন্নয়ন নহয় বুলি ভাষনত উল্লেখ কৰে। শিল্পী সুনয়না বৰাই বৰগীত পৰিবেশনৰে শুভাৰম্ভ কৰা সভাখনিত খাগৰিজান সংহত শিশু উন্নয়ন প্ৰকল্পৰ পৰিসংখ্যা বিষয়া বিপুল বৰা, মুখ্য সেৱিকাসকল, অংগনবাড়ী কৰ্মী আৰু সহায়িকাৰ লগতে গ্ৰামীন জীৱিকা সখী, আত্মসহায়ক গোটৰ সদস্যসকল উপস্থিত থাকে৷ দিহা নামৰ শিল্পী মামনি ডেকাক বিশেষভাবে সম্বৰ্ধনা জনোৱা সভাখনিত বাল্য বিবাহ আৰু ঘৰুৱা হিংসাৰ বিৰুদ্ধে মাৰ বান্ধি থিয় দিয়াৰ সংকল্প লোৱা হয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে