May 25, 2022, 2:48 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

শুৱালকুছিত মোবাইলৰ পোহৰেৰে শ্লুইচ গেট নিৰ্মাণঃ মথাউৰিত গেট নিৰ্মাণত ব্যাপক অনিয়ম

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, April 20, 2022
  • 30 Time View

নিশাৰ এন্ধাৰত মোবাইলৰ পোহৰেৰে ল শ্লুইছ গেট নিৰ্মাণ কৰাৰ ঘটনাই তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ ইমানে নহয় জলসম্পদ বিভাগে নিৰ্মাণ কৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰ সংলগ্ন মথাউৰিৰ শ্লুইছ গেট নিৰ্মাণত ব্যাপক দুৰ্নীতি সংঘটিত হৈছে৷ শুৱালকুছিৰ মহাবাহু ব্ৰহ্মপুত্ৰ পাৰতে নতুনকৈ নিৰ্মাণ হৈ থকা মথাউৰি সংলগ্ন শ্লুইছ গেট দিনৰ পোহৰত নহয়, নিশাৰ এন্ধাৰত ফ্লাচ লাইটৰে নিৰ্মাণত ব্যস্ত শ্ৰমিক। অসম্ভৱ যেন লগা কথাটো সম্ভৱ কৰি তুলিছে মথাউৰিৰ নিৰ্মাণৰ দায়িত্ব লাভ কৰা ঠিকাদাৰে। কোনো ধৰণৰ পোহৰৰ ব্যৱস্থা নকৰাকৈয়ে কেৱল মোবাইলৰ পোহৰৰে নিৰ্মাণৰ কাম কৰি চমক সৃষ্টি কৰাৰ লক্ষ্য ঠিকাদাৰে। হয়তো দুৰ্নীতি মুক্ত এই চৰকাৰখনৰ এয়াই নতুন চমক! নিশাৰ এন্ধাৰত মোবাইলৰ পোহৰৰে বালি নে মাটি ধৰিব নোৱাৰকৈ চিমেণ্ট মিহলাই নিৰ্মাণ কৰিছে ব্ৰহ্মপুত্ৰৰে সংলগ্ন শ্লুইছ গেটটো৷ নিশা সাংবাদিকৰ দল উপস্থিত হোৱাত পলাই পত্ৰং দিয়ে নিৰ্মাণৰ চোৱা চিতা কৰা মহৰি৷ এনেধৰণৰ ব্যাপক অনিয়মৰে নিৰ্মাণ কাৰ্য চলোৱাত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে৷ ৰাইজৰ অভিযোগ নিশাৰ আন্ধাৰৰ সুযোগ গ্ৰহণ কৰি অতি নিম্নমানৰ কাম কৰি চৰকাৰী আঁচনিৰ ধন আত্মসাৎ কৰাৰ ফান্দ পাতিছে৷

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে