February 9, 2023, 1:06 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

শুভমন গীলৰ দৰ্শনীয় অৰ্ধ শতকেৰে চানৰাইজাৰ্ছৰ বিৰুদ্ধে কলকতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ সহজ জয়

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 27, 2020
  • 123 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ডুবাইৰ শ্বেখ জায়াদ ষ্টেডিয়ামত শনিবাৰে চানৰাইজাৰ হায়দৰাবাদ আৰু কলকতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ মাজত অনুষ্ঠিত হোৱা ড্ৰীম-১১ আইপিএল খেলখনত ৭ উইকেটত বিজয় সাব্যস্ত কৰে দীনেশ কাৰ্তিক নেতৃত্বাধীন কেকেআৰ-এ। খেলখনত টছত জিকি প্ৰথমে বেটিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয় ডেভিড ৱাৰ্ণাৰৰ এছ আৰ এইছ-এ। নিৰ্ধাৰিত অভাৰত দলটোৱে ৪ উইকেট হেৰুৱাই ১৪২ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। এছ আৰ এইছৰ হৈ সৰ্বাধিক ৰান সংগ্ৰহ কৰে মণীষ পাণ্ডে (৫১ ৰান)য়ে। অধিনায়ক ডেভিড ৱাৰ্ণাৰে কৰে ৩৬ ৰান।

ইফালে এছ আৰ এইছে বান্ধি দিয়া লক্ষ্য সন্মুখত লৈ ক্ৰিজত নমা কে কে আৰে প্ৰথমৰ পৰাই খেলখনত চাপ সৃষ্টি কৰি ৰাখিবলৈ সক্ষম হয়। খেলখনত অধিনায়ক দীনেশ কাৰ্তিক আৰু দুৰ্দান্ত বেটছমেন হিচাপে পৰিচিত সুনীল নাৰায়ণ ব্যৰ্থ হ’লেও শুভমন গীলৰ দৰ্শনীয় ৭০ ৰানৰ ইনিংছটোৱে কে কে আৰক এক নিশ্চিত জয়ৰ দিশে আগুৱাই নিয়ে। ইয়ন মৰ্গানৰ ৪২ ৰানৰ সহায়ত কে কে আৰে ১৮ অভাৰতে লক্ষ্যত উপনীত হৈ ৭ উইকেটত বিজয় সাব্যস্ত কৰে।

উল্লেখ্য যে, এই খেলখনৰ জৰিয়তে ২০২০ৰ আইপিএলত কলকতা নাইট ৰাইডাৰ্ছে প্ৰথম বিজয় সাব্যস্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’লেও একেৰাহে দুবাৰকৈ পৰাজিত হ’ল চানৰাইজাৰ হায়দৰাবাদ। আজি সন্ধিয়া ড্ৰীম-১১ আইপিএলত কিংগছ-১১ পাঞ্জাৱৰ মুখামুখি হ’ব ৰাজস্থান ৰয়েলছ।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে