February 2, 2023, 4:02 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

শিৱসাগৰ নগৰত পৰিবেশ প্ৰভাৱ মূল্যায়ন আইন বাতিলৰ দাবীত প্ৰতিবাদ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 24, 2020
  • 105 Time View

শিৱসাগৰঃ শিৱসাগৰ সদৰত সোমবাৰে বৃহত্তৰ অসমীয়া যুৱ মঞ্চ পৰিবেশ প্ৰভাৱ মূল্যায়ন আইন-২০২০ আৰু নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইন বাতিলৰ দাবীত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ বৃহত্তৰ অসমীয়া যুৱ মঞ্চৰ শিৱসাগৰ জিলা সমিতিয়ে নগৰৰ দলমুখ চাৰিআলিত ইআইএৰ প্রতিলিপি দাহ কৰি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। অসমৰ পৰিৱেশলৈ ভাবুকি কঢ়িয়াই অনা ইআইএ-২০২০ অধিসূচনা বাতিল কৰাৰ দাবীত সংগঠনটোৱে প্ৰতিবাদী কার্যসূচী ৰূপায়ণ কৰি চৰকাৰে খনিজ সম্পদ লুণ্ঠনৰ এক ষড়যন্ত্ৰ ৰচনা কৰাৰ অভিযোগ কৰে।

অসমৰ জলন্ত বানপানী সমস্যাৰ আজিও স্থায়ী সমাধান নোহোৱা স্বত্বেও জলবিদ্যুৎ প্ৰকল্প নির্মাণৰ সিদ্ধান্তই অসমৰ ৰাইজক আগন্তক দিনত আৰু বেছি বিপদৰ সন্মুখলৈ ঠেলি দিব বুলি কয়। সংগঠনটোৱে এনে সিদ্ধান্ত কেতিয়াও মানি লোৱা নহ’ব বুলি স্পষ্ট কৰে। জাতি, মাটি, ভেটিৰ কথা কোৱা সোণোৱাল চৰকাৰে খিলঞ্জীয়াৰ ভৰিৰ তলৰ মাটি উচন কৰিব বুলিও কয় সংগঠনটোৱে। ইআইএ-২০২০ অধিসূচনা বাতিল নকৰা পৰ্যন্ত আৰু নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইন বাতিল নকৰা পৰ্যন্ত বৃহত্তৰ অসমীয়া যুৱ মঞ্চৰ প্রতিবাদ অব্যাহত ৰাখিব বুলি উল্লেখ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে