February 2, 2023, 4:25 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

শিৱসাগৰ জিলাৰ উন্নত ফলাফলঃ প্ৰথম দহোটা স্থানৰ ভিতৰত ছয়গৰাকী মেধা

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 7, 2022
  • 96 Time View

ৰাজ্যত শেষবাৰৰ বাবে অনুষ্ঠিত হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছে শিৱসাগৰ জিলাই৷ সামগ্ৰীকভাৱে শিৱসাগৰ জিলাই উন্নত কৰিছে ফলাফল৷ জিলাখনৰ পৰা হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হৈছিল ৮৭০১গৰাকী শিক্ষাৰ্থী। ৭০৬৩গৰাকী পৰীক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ হোৱাৰ লগতে উত্তীৰ্ণ হাৰ ৮১.১৭ শতাংশ। উত্তীৰ্ণ ৭০৬৩গৰাকী পৰীক্ষাৰ্থীৰ ভিতৰত ২৬৩০ গৰাকী প্ৰথম বিভাগত, ২৯৫৮ গৰাকী দ্বিতীয় আৰু ১৪৭৫ গৰাকী তৃতীয় বিভাগত উত্তীৰ্ণ হৈছে। উজনি অসমৰ শিৱসাগৰ জিলাৰ ছয়গৰাকী মেধাই সুনাম কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ আজি ঘোষিত হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফল অনুসৰি ৬গৰাকী শিৱসাগৰৰ শিক্ষাৰ্থীয়ে প্ৰথম দহোটা স্থানৰ ভিতৰত স্থান লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ ৬ গৰাকী ছাত্ৰ–ছাত্ৰীয়ে প্ৰথম দহটাৰ ভিতৰত স্থান লাভ কৰি গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিছে। শিৱসাগৰ হলিনেম স্কুলৰ অৰিণ ভূঞা, নিতাইপুখুৰীৰ শংকৰদেৱ শিশু নিকেতনৰ জ্যোতিৰ্ময় দত্তই নৱম স্থান লাভে কৰিছে৷ আনহাতে, শিৱসাগৰ নিউ লুক একাডেমিৰ প্ৰিয়ানুজ বৰদলৈ, ডিমৌ গাৰ্লছ হাইস্কুলৰ দীপশিখা বৰুৱাই সপ্তম স্থান লাভ কৰু উজনিৰ জিলাখনলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হৈছে। শিৱসাগৰ সুন্দৰমল মডাৰ্ণ স্কুলৰ দুগৰাকী মেধাৱী ছাত্ৰ হিমাংশু দাস আৰু ৰক্তোৎপল বৰাই দশম স্থান লাভ কৰিছে।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে