January 30, 2023, 7:12 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

শিৱসাগৰৰ বাকচু খেলুৱা গাঁওসহ বিভিন্ন প্ৰান্তত জয়া দিৱস উদযাপন

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 5, 2022
  • 54 Time View

ফাৰহান লস্কৰ, থাওৰাঃ শিৱসাগৰৰ বাকচু মহিলা সমিতিৰ উদ্যোগত মহাসতী জয়মতীৰ স্মৃতি দিৱস পালন কৰা হয়৷ বিভিন্ন প্ৰান্তত জয়মতী নাটক প্ৰদৰ্শন কৰা হয়। জয়মতী স্মৃতি দিৱসৰ সৈতে সংগতি ৰাখি পুৱা কণ কণ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ মাজত কবিতা আবৃতি আৰু চিত্ৰাংকন প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হয়। শিৱসাগৰৰ ঐতিহাসিক বাহগঁড়ৰ সমীপৰ বাকচু খেলুৱা গাঁৱত শৌৰ্য্য-বীৰ্য্য অক্ষুণ্ণ ৰাখি বিগত নিশা অনুষ্ঠিত কৰা হয় জয়মতীৰ স্মৃতি দিৱস। বাকচু খেলুৱা, মাউৎ গাঁৱৰ দুুৱৰী গাঁও, বাকচু কোঁৱৰ গাঁও আন আন গাঁওসমূহত মহিলাসকলৰ উদ্যোগত মঞ্চস্থ কৰে জয়মতী নাটক। নতুন প্ৰজন্মক জয়মতীৰ দেশপ্ৰেম, সাহস, ত্যাগ, আত্মবলিদান দেখুৱাৰ প্ৰয়াস পৰিস্ফুত হয় জয়মতীৰ নাটকখনৰ মাধ্যমেৰে। দেশ, জাতিৰ ৰক্ষাৰ স্বাৰ্থত আত্মবলিদান দিয়া এইগৰাকী প্ৰথম অসমীয়া নাৰীক অকথ্য নিৰ্যাতনৰ যুগে যুগে ইতিহাসৰ পটভূমিত উজ্বলি থাকিব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে