February 2, 2023, 3:37 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

শিৱসাগৰত বিধায়ক ৰকিবুল হুছেইনৰ সংবাদমেল, বটদ্ৰৱা এনকাউণ্টাৰ কাণ্ড সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, June 1, 2022
  • 39 Time View

শিৱসাগৰঃ মানুহৰ মন বেয়া, মূল্যবৃদ্ধিয়ে জ্বলাকলা খুৱাইছে, চৰকাৰে ৮০০ টকা, ১০০০টকা দিছে, কিন্তু দাইল, তেল আৰু টেক্স আদিৰ নামত সেই পৰিয়ালৰ পৰাই ৫০০০-৬০০০ টকা লৈ গৈছে। ২৫ লাখ চাকৰি দিয়াৰ প্ৰতিশ্ৰুতি ১ লাখৰ হিচাপ দিয়াত ব্যস্ত। ১ লাখ যোগ নে বিয়োগ বুলি ভাবিম বুলি প্ৰশ্ন বিধায়কজনৰ। শিৱসাগৰত সংবাদমেলত বিধায়ক ৰকিবুল হুছেইনে উভতি ধৰে চৰকাৰক। বিধায়কজনে আছিকুল এনকাউণ্টাৰ সন্দৰ্ভতো নিজৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰে। বটদ্ৰৱা কাণ্ডৰ মাষ্টাৰ মাইণ্ড আছিকুলৰ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু ঘটা ঘটনাৰ হাইকৰ্টৰ ন্যায়াধীশৰ দ্বাৰা তদন্ত দাবী কৰে ৰকিবুল হুছেইনে।
শিৱসাগৰৰ শিক্ষক নিযুক্তি কেলেংকাৰি সম্পৰ্কত কেলেংকাৰিৰ প্ৰসংগ এৰাই চলি ৰকিবুল হুছেইনে কটাক্ষ কৰি কয় যে এতিয়া কেলেংকাৰিৰ কথা কোৱাসকলে নিজৰ গাট চিকুটি চাওক। APSC কেলেংকাৰিৰ সময়তো এখন তালিকা ওলাইছিল। তালিকাখন কাৰ আছিল সকলোৱে জানে। এতিয়া সেইসকলেই চিকাৰী দেখি উট পক্ষী হৈছে। বালিত মূৰ গুজি নিজক বচাব খুজা বুলি মন্তব্য কৰে বিধায়কজনে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে