February 1, 2023, 2:17 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

শিৱসাগৰত আৰক্ষী-প্ৰতিবাদকাৰীৰ হতাহতিঃ মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে ৰাইজৰ দলৰ প্ৰতিবাদ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 19, 2022
  • 73 Time View

ৰাইজৰ দলে মূল্যবৃদ্ধিৰ বিৰুদ্ধে শিৱসাগৰ চহৰত সমদল উলিওৱাৰ সময়তে আৰক্ষীয়ে বাধা প্ৰদান কৰাত পৰিস্থিতি উত্তপ্ত হৈ পৰে। প্ৰতিবাদকাৰী আৰু আৰক্ষীৰ মাজত তীব্ৰ বাক-বিতণ্ডা লগাত লগতে সৃষ্টি হয় হতা-হতি। ৰাইজৰ দলৰ দুই শতাধিক কৰ্মী তথা বিষয়-ববীয়াই মূল্যবৃদ্ধি ৰোধ কৰক, যোগান বিভাগ হায়ঃ হায়ঃ শ্ল’গান দি উত্তাল কৰে চহৰৰ ৰাজপথ। শিৱসাগৰ টাই বিকাশ সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰৰ পৰা ষ্টেচন চাৰিআলিলৈ সমদল উলিয়াই গৈ থকাৰ সময়তে আৰক্ষীয়ে বাধা প্ৰদান কৰাত উত্তপ্ত হৈ পৰে পৰিস্থিতি। প্ৰতিবাদকাৰী আৰু আৰক্ষীৰ মাজত তীব্ৰ বাক বিতণ্ডা লগাত প্ৰতিবাদকাৰী আৰু আৰক্ষীৰ হতাহতি লাগে। দুই শতাধিক কৰ্মী তথা বিষয়-ববীয়াই মূল্যবৃদ্ধি ৰোধ কৰক, যোগান বিভাগ হায়ঃ হায়ঃ আদি শ্ল’গান দি উত্তাল কৰে চহৰৰ ৰাজপথ। পৰিৱেশ অধিক উত্তপ্ত হৈ পৰাত জিলা উপায়ুক্ত কাৰ্যালয়লৈ যোৱাত দৌলমুখ চাৰিআলিত আৰক্ষী, নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে বহু সময় ধৰি সমদলত আৱদ্ধ কৰি ৰাখে। মূল্য বৃদ্ধি ৰোধ নকৰিলে সমগ্ৰ ৰাজ্যজুৰি আন্দোলন গঢ়ি তোলাৰ হুংকাৰ দিয়াৰ লগতে মন্ত্ৰী আৰু শাসকীয় দ’লৰ বিধায়কে মূল্য বৃদ্ধিকলৈ কৰা তুলুঙা মন্তব্য সহ্য কৰা নহ’ব বুলি স্পষ্ট কৰি দিয়ে ৰাইজৰ দলৰ কেন্দ্ৰীয় উপ-সভাপতি বেদান্ত লস্কৰে। দৌলমুখ চাৰিআলিত প্ৰতিবাদী সমদলক সামৰণি মাৰে৷ ৰাইজৰ দল, কৃষক মুক্তি আৰু ছাত্ৰ মুক্তিৰ প্ৰতিনিধিয়ে উপায়ুক্তক স্মাৰক পত্ৰ প্ৰদান কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে