February 1, 2023, 9:04 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

শিলসাকোত বুলডজাৰঃ কিণকিণিয়া বৰষুণৰ মাজতে গৃহহাৰা ডেৰ শতাধিক পৰিয়াল

Reporter Name
  • Update Time : Friday, May 13, 2022
  • 60 Time View

বৰাকৰ কাছাৰৰ ডলু চাহ বাগিচাৰ উচ্ছেদৰ ঘটনাই ৰাজ্যত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টিৰ সময়তে আজি ৰাজ্য প্ৰাশাসনে গুৱাহাটী মহানগৰীৰ এটা এলেকাত অবৈধ বেদখল মুক্ত কৰিবলৈ প্ৰয়াস কৰে৷ ঐতিহাসিক শিলসাকোৰ পাৰত অবৈধ বেদখল হোৱাৰ অভিযোগৰ মাজতে আজি দলে-বলে গৈ প্ৰশাসনে উচ্ছেদ অভিযান চলাই৷ আজি পুৱাই কিণকিণিয়া বৰষুণৰ মাজতে নিৰাপত্তাৰক্ষী দল লৈ গুৱাহাটী মহাগনৰ প্ৰশাসনে মহানগৰীৰ সমীপৱৰ্তী শিলসাকো বিলত উপস্থিত হোৱাৰ পিছতে চৌদিশে হাহাকাৰ লাগে৷ একাংশ লোকে উচ্ছেদৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰিলেও প্ৰশাসনে থমকি নৰৈ অভিযান চলাই৷ কুৰিখন বুলডজাৰ লৈ ঐতিহাসিক শিলসাকোৰ পাৰত উচ্ছেদ অভিযান চলাই৷ ফলত তচ-নচ হয় প্ৰায় ডেৰ শতাধিক বাসগৃহ৷ পূৰ্বে জাননী নিদিয়াকৈ প্ৰশাসনে উচ্ছেদ কৰাত গৃহহাৰা হৈছে৷ প্ৰায় ১৯০০ বিঘাৰ শিলসাকো বিলৰ এহেজাৰ বিঘা ভূমি বেদখল হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ প্ৰায় তিনিটা দশক ধৰি শিলসাকো বিলৰ পাৰত বসবাস কৰি আহিছে উচ্চেদিত পৰিয়ালসমূহে৷ চৰকাৰে বিদ্যুতৰ সংযোগ দিয়াৰ লগতে পৌৰ নিগমৰ হোল্ডিং নম্বৰ লৈ নিৰ্মাণ কৰিছিল ঘৰসমূহ৷ আনহাতে দুটা দশক পূৰ্বেই উক্ত এলেকাত চৰকাৰী পথ-নলা নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। কিন্তু আজি হটাতে শিলসাকো পাৰত উচ্ছেদ অভিযান চলোৱাত ডেৰ শতাধিক লোক গৃহহাৰা হৈ পৰে। আনহাতে একেটা অঞ্চলতে একাংশ ৰাজনৈতিক ভাৱে প্ৰভাৱশালী লোকে উক্ত এলেকাত মাটি দখল কৰা বুলি জানিব পৰা গৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে