February 6, 2023, 10:28 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

শিবিৰত কষ্ট পাইছিল, আলফাৰ কেম্পৰ পৰা পলায়ন কৰা সুৰজিত-শ্যামল অৰুণাচল আৰক্ষীৰ কব্জাত

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 31, 2022
  • 68 Time View

খুনচাৰ পৰা ফাইজুৰ ৰহমানঃ আলফা স্বাধীনৰ ম্যানমান শিবিৰৰ পৰা শিবিৰৰ পলায়ন কৰা দুই সদস্য অসম ৰাইফলছৰ জালত পৰিছে৷ ম্যানমান সীমা অতিক্ৰম কৰি ভাৰতত প্ৰবেশৰ সময়তে ৩০ মে’ৰ দিনৰ ৩ বজাত পহৰা দি থকা অসম ৰাইফলছৰ এটা দলে আৱদ্ধ কৰে দুয়ো যুৱকক৷

আলফা স্বাধীনৰ শিবিৰৰ পৰা পলায়ন কৰি অহা দুই সদস্য সুৰজিত গগৈ ওৰফে খেপৌ অসম আৰু শ্যামল বৰুৱা ওৰফে নিয়ৰ অসমক অৰুণাচল আৰক্ষীয়ে আটক কৰিছে। আন্তঃজাতিক সীমান্ত অতিক্ৰম কৰি প্ৰবেশ কৰোতে আটক কৰে ৬নং আসাম ৰাইফলচৰ এটি তহলদাৰী দলে আৱদ্ধ কৰিছিল দুয়ো যুৱকক। ভাৰত-ম্যানমাৰৰ সীমান্ত লাজুত দুয়ো যুৱকক আৱদ্ধ কৰা হৈছিল। অৰুণাচল প্ৰদেশৰ টিৰাপ জিলাৰ খুনচাস্থিত আসাম ৰাইফলচৰ শিবিৰত ৰাখি সোধপোচৰ অন্তত আজি খুনচা আৰক্ষীক চমজাই দিয়ে। ২০২১ চনৰ নবেম্বৰ মাহত যোগদান কৰি প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰা দুই সদস্যৰ সুৰজিৎ গগৈৰ ঘৰ পেঙেৰীৰ নলনিত আৰু শ্যামল বৰুৱাৰ ঘৰ ডিগবৈৰ মামৰণিত। শিবিৰত থাকি কষ্ট পোৱাৰ বাবে প্ৰত্যাবৰ্তন কৰা বুলি জনাইছে। আলফা স্বাধীনত যোগদান প্ৰত্যাবৰ্তন মৃত্যুদণ্ড ঘোষণা মৃত্যুদণ্ড বিহাৰ এক পৰিবেশৰ মাজতে পুনৰ দুগৰাকী সদস্য ম্যানমাৰৰ পৰা পলাই অহাটোৱে তাৎপৰ্য বহন কৰিছে।

অৰুণাচল আৰক্ষীয়ে অসম আৰক্ষীৰ হাতত হস্তান্তৰ কৰিব দুই যুৱকক৷ পাঁচ মাহ পূৰ্বে আলফা স্বাধীনলৈ গৈছিল কাকপথাৰৰ দুই যুৱক সুৰজিৎ গগৈ আৰু শ্যামল বৰুৱা৷ চাৰিদিন পূৰ্বে সুৰজিৎ গগৈ আৰু শ্যামল বৰুৱাই পলায়ন কৰিছিল আলফা শিবিৰৰ পৰা৷ আলফা স্বাধীনে দেখা মাত্ৰকে গুলী কৰাৰ ফৰমান জাৰি কৰিছিল৷ আলফা স্বাধীনে দুই যুৱকক হত্যাৰ সন্দেহ কৰিছিল পৰিয়ালে৷ পৰিয়ালে সন্তানক ক্ষমা কৰিবলৈ পৰেশ বৰুৱাক আহ্বান জনাইছিল৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে